Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 25. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze

25.05.2022 - Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze - Prvenství...

Počasí

25.05.2022 - Středa

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

26.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Čertův švagr na přehradě Krásné

01. září 2015 - 00:24

Zpět na seznam článků

Šumperské divadlo netradičně a pro rodiny s dětmi zahajuje novou sezonu.

Na  motivy románu Boženy Němcové se můžete těšit na pohádku v režii Bely Schenkové – Čertův švagr.

z pohádky Čertův švagr zdroj foto: DS

Čert, hlavní hrdina tohoto představení, je považován za bytost, která odvrací lidi od dobra a svádí je ke zlu. Nicméně v českých pohádkách čert často vystupuje jako bytost vtipná a spravedlivá, která se staví na stranu ubožáků a lidi zlé a hříšné odnáší do pekla.

pohádky Čertův švagr zdroj foto: DSI v našem představení je díky spravedlivému čertu potrestána pýcha, hrubost a lakota. Petr, sirotek, kterého okradla macecha, se nedočká spravedlnosti a lásky ani u krále, ani u lidí, a tak odchází do světa. Osud ho zavane přímo do pekla, kde slouží čertu. Po letech se vrací a nachází vytoužené štěstí,“ prozradil ředitel divadla Matěj Kašík.

stojící ředitel divadla Matěj Kašík

I stojí vždy na straně trpících a pohádky je vychovávají k lidskosti. Učí je těšit se z radosti jiných a prožívat cizí osud jako svůj vlastní.

Tvůrci představení hledali nové způsoby, jak se posunout ve vyjádření. Na scéně se tak objevují loutky, symboly, živí herci a masky, díky kterým mají možnost vystoupit z klasické formy a neobvyklými prostředky tak podněcovat k radosti, zvídavosti a novým nápadům. „Představení je výtvarně pojato tak, aby navodilo atmosféru kočovných skupin, které kdysi putovaly po českých vesnicích a městech,“ vysvětluje ředitel šumperského divadla Kašík, který dodává: „Cílem je podnítit fantazii dětského diváka. Děti mohou, díky barevnosti, obrazům a propojení živých herců a loutek, prožít i jakýsi emoční a výtvarný rej, který jim zabarví současný přetechnizovaný svět do teplých barev a připomene, že svět pohádek má i nadále velký smysl a význam.“

z pohádky Čertův švagr zdroj foto: DS

Režisérka Bela Schenková se podílela se na mnoha projektech Divadla bratří Formanů a La Volière Dromesko.  V roce 1999 se osamostatnila a založila experimentální výtvarné divadlo Anpu.

Osoby a obsazení:Petr, Zlatuše, Dana Růžičková, Král Petr Komínek, Emilka Hana Vonzino, Dora Karolína Hýsková, Velký čert Milan Cimerák, Vojáci Milan Cimerák, Dana Růžičková, Hana Vonzino, Všichni čerti, vesnický lid          

Vstupenky budou k dispozici až na místě – přehradě Krásné.Vstupné:30 korun

Autor: red.,d.s.

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.