Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 23. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Rada města hledá projektanta šumperského kulturáku

23.05.2019 - Rada města hledá projektanta šumperského kulturáku -...

Počasí

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 11 - obcasny-Déšť

24.05.2019 - Pátek

Teplota: 19 / 13 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Červená karkulka s vlkem se stěhují do Zábřehu

01. listopadu 2012 - 22:08

Zpět na seznam článků

Úspěšná výstava Z pohádky do pohádky bude dále rozdávat radost

Červená karkulka s vlkem se stěhují do Zábřehu

Pro děti na Zábřežsku patříme mezi první nositele radostné zprávy. Výstava Z pohádky do pohádky, kterou navštívilo v létě v Muzeu Šumperk přes pět a půl tisíce návštěvníků, se v těchto dnech stěhuje do Zábřehu. Zde bude veřejnosti zpřístupněna od 9. listopadu do 31. ledna 2013.

Během krátké doby se výstava Z pohádky do pohádky, jejíž autorkou je Marie Gronychová, stala muzejním hitem. "Pohádkový svět" se stal oblíbeným cílem celých rodin.

"Výstavu v Zábřehu jsme naplánovali na dobu předvánoční a vánoční, protože pohádky k tomuto nejkrásnějšímu období v roce bezesporu patří," říká Marie Gronychová, která sklidila za svoji desátou výstavu při další oblíbené dětské akci - Šumperský Hafan 2012, na jehož organizaci se řadu let podílí, velký aplaus a kytici.

Marie Gronychová přebírá poděkování

Nejmenší návštěvníci s otevřenou pusou koukají na příběhy deseti klasických českých pohádek. Děti poznají nejen dnes už možná zapomenuté pohádky, ale obdivují muzejní exponáty preparovaných zvířat.

ilustrační snímek

Dospělí návštěvníci si jistě rádi připomenou krásné pohádky, které je provázely dětstvím. Výstava bude instalována ve výstavní síni zábřežského muzea, která se na několik měsíců promění na pohádkový les s perníkovou chaloupkou, zvířátky, jezírkem, čarodějnicí i čertem.

"Velkým lákadlem bude monumentální tříhlavý drak, s nímž  bojuje udatný Honza. O kousek dál bude v hradní komnatě obrostlé růžemi snít svůj stoletý sen Šípková Růženka v nádherných klasicistních šatech z druhé poloviny 18. století," doplňuje Marie Gronychová.

tříhlavý drak

Výstavy s pohádkovou tematikou jsou v poslední době v muzeích i na zámcích oblíbené. Ve většině případů se však nejedná o výstavy muzejní. Šumperské muzeum si naopak vzalo za cíl pomocí tohoto atraktivního námětu návštěvníkům představit  co nejvíce sbírek muzejní povahy a přidat k nim i dostatek informací. 

Autor: kik,foto: sumpersko.net

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.