Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 23. března 2026 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

HOKEJ: Posezónní rozhovor s ředitelem klubu

23.03.2026 - HOKEJ: Posezónní rozhovor s ředitelem klubu - Ing....

Počasí

23.03.2026 - Pondělí

Teplota: 14 / 2 - Oblačno

24.03.2026 - Úterý

Teplota: 14 / 3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Červený kostel se stal dominantou metropole

05. června 2024 - 13:21

Zpět na seznam článků

Dostal cenu města

Červený kostel se stal dominantou metropole

Červený kostel se stal dominantou metropole zdroj foto: archiv OLK

Cenu města Olomouce za Počin roku 2023 obdržel Červený kostel. Památka, která spadá pod Vědeckou knihovnu a jejím zřizovatelem je Olomoucký kraj, se stala novou dominantou města a jedním z pilířů kulturního a společenského dění v hanácké metropoli. „Poděkování patří hlavně lidem, kteří se podíleli na realizaci rekonstrukce, připravovali projekt obnovy kostela nebo řešili spoustu formalit, které byly s touto investicí spojeny. Díky nim je teď Červený kostel opět místem, kde se mohou lidé setkávat a sdílet hezké zážitky nebo poznatky,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Právě hejtmanství bylo hlavním investorem projektu, přičemž náročné rekonstrukční práce trvaly zhruba dva roky. Olomoucký kraj památku zrekonstruoval za zhruba 170 miliónů korun Původně kostel sloužil jako sklad knih. „Díky Červenému kostelu má Olomouc, a vlastně celý Olomoucký kraj, další důležité místo, kde může pořádat výjimečné kulturní a společenské akce. Řada se jich zde už odehrála, ale ještě mnohem víc jich na nás čeká,“ dodal  radní OK Jan Žůrek.

Autor: red., R. Kmochová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

Červený kostel se stal dominantou metropole   zdroj foto: archiv OLK

Související články

Další články z rubriky

VIDEO: Záchrana dělníků ve vápence

VIDEO: Záchrana dělníků ve vápence

Cvičení prověřilo spolupráci hasičů a zaměstnanců

Opilý senior jízdu na elektrokole nezvládl

Opilý senior jízdu na elektrokole nezvládl

Havárie se neobešla bez zranění

Auto krátce po nehodě začalo hořet

Auto krátce po nehodě začalo hořet

Dopravní nehoda v Olomouci se naštěstí obešla bez zranění

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.