Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. března 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí

21.03.2023 - Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí -...

Počasí

22.03.2023 - Středa

Teplota: 14 / 4 - obcasny-Déšť

23.03.2023 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 8 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Červený most v Babiččině údolí

10. února 2023 - 13:55

Zpět na seznam článků

Letos Lesy ČR rozeberou a znovu postaví

Červený most v Babiččině údolí

Červený most - únor 2023 zdroj foto: LČR

Konstrukci Červeného mostu v Žernově u České Skalice na Náchodsku v Královéhradeckém kraji kompletně vymění Lesy České republiky. S těžbou jednadvaceti modřínů použitých s několika duby na stavbu za jedenáct milionů korun se právě začalo v tamějších lesích.

Přes Úpu se lidé v tomto místě znovu dostanou koncem roku.  „Trámový věšadlový most mezi Slatinou nad Úpou a Žernovem u České Skalice je po desítkách let provozu v havarijním stavu. Letos  kompletně vyměníme dřevěnou nosnou konstrukci včetně zábradlí i tak zvaných mostin, tedy podlahy. Využijí na to místní dřevo,“ uvedla tisková mluvčí Eva Jouklová.

Opraví také kamenné podpory konstrukce. „Protože jde o kulturní památku, konzultovali jsme celý projekt s Národním památkovým ústavem v Josefově. Podmínkou bylo využití masivu a naprosto stejná podoba mostu jako nyní,“ řekl oblastní ředitel pro východní Čechy Karel Fišer.

Harmonogram prací včetně uzavření objektu pro veškerou dopravu i pěší podnik připravuje se Správou chráněné krajinné oblasti Broumovsko i zástupci obcí. Zveřejní ho koncem března. „Most je důležitou místní spojnicí mezi oběma břehy a oblíbenými turistickými stezkami. Stavba tedy asi letos nikoho nepotěší, ale věřím, že to bude už v následující sezóně jiné,“ dodal Fišer.

Autor: red., Eva Jouklová, zdroj foto: LČR

Fotogalerie

Červený most - únor 2023          zdroj foto: LČR
Těžba modřínů Červený most - únor 2023   zdroj foto: LČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.