Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

17.04.2024 - Středa

Teplota: 10 / 5 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

České dráhy mění od 15.června jízdní řád

14. června 2014 - 10:55

Zpět na seznam článků

Na čtyřech tratích v Olomouckém kraji dojde ke změně

České dráhy mění od 15.června jízdní řád

ilustrační snímek zdroj foto:ČD

V neděli 15.června začne platit celostátní změna vlakového jízdního řádu.

V regionální dopravě dojde jen k dílčím změnám, které reagují na aktuální situaci v dopravě a podněty cestujících. „Tyto změny vycházejí z požadavků objednatelů dopravy. U dálkových vlaků dojde zejména ke změně řazení, a to v souvislosti s postupným nasazováním nových souprav railjet,“ uvedl tiskový mluvčí Českých drah Petr Pošta.

ilustrační snímek zdroj foto:ČD

Nejvýznamnější změnou v dálkové dopravě od 15.června bude zkrácení trasy spojů IC 542 / 543 Ostravan pouze na úsek Praha – Olomouc. „Toto opatření souvisí s malým využitím vlaku v pozdních večerních, resp. časných ranních hodinách mezi Bohumínem a Olomoucí. Přitom dojde ke změně názvu vlaku na Moravan,“ informoval mluvčí Pošta. U rychlíku Šírava budou doplněny zastávky Studénka, Suchdol nad Odrou a Hranice na Moravě. Na vybraných spojích začnou jezdit klimatizované vozy první třídy třídy a multifunkční bezbariérový vůz druhé. “U mezistátních nočních vlaků budou postupně uváděny do provozu klimatizované lehátkové vozy zakoupené v Rakousku. Vozy budou jezdit z Prahy do Budapešti a do Krakova. Od 13.června do 31.srpna bude v provozu přímý lůžkový vůz z Prahy do Splitu a zpět,“ informoval Petr Pošta.

ilustrační snímek zdroj foto:ČD

V Olomouckém kraji v regionální dopravě dochází k několika změnám, jejichž cílem je podle Českých drah zlepšit přípojové vazby.

Prostějov hl.n. – Červenka: Na základě požadavků cestujících na dojezd ze zaměstnání dochází v úseku Prostějov – Senice na Hané ke změně časové polohy vlaku s pravidelným odjezdem z Prostějova hl. n. v 18.08. Nově vlak vyjede o 18 minut později, tj. v 18.26, příjezd do stanice Senice na Hané v 19.04 hod. V úseku Senice na Hané – Červenka se časová poloha vlaku nemění.

Zábřeh na Moravě – Šumperk: Z požadavku objednatele regionální dopravy dochází ke změně časové polohy vlaku s odjezdem ze Zábřeha na Moravě ve 20.48 a navázání přípojové vazby od vlaku EC 120 Hradčany ze směru Žilina – Olomouc – Červenka. Nově stanovený čas odjezdu vlaku ze Zábřeha na Moravě je ve 20.55, ve stanici Bludov je zachována přípojová vazba na osobní vlak směr Jeseník.

Šumperk – Jeseník: V souvislosti se změnou časové polohy vlaku ze směru Zábřeh na Moravě dochází k drobné úpravě časové polohy u osobního vlaku s odjezdem z Bludova ve 21.04 hodin. Nově bude vlak vypraven ze stanice Bludov ve 21.08.

Lipová Lázně – Javorník ve Slezsku: Z požadavku objednatele regionální dopravy dochází ke změně časové polohy vlaku osobního vlaku s odjezdem z Javorníka ve Slezsku ve 20.25 hod. Vlak odjede o 22 minut dříve již ve 21.03 hod. Touto změnou bude zajištěn přípoj v Lipové Lázních ke spěšnému vlaku směr Jeseník s pravidelným odjezdem ve 21.01 hod. Odjezd vlaku v Lipové Lázních směr Šumperk se nemění.

Autor: red.,P.Pošta

Fotogalerie

ilustrační snímek                   zdroj foto:ČD

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.