Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 18. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové příměstské tábory v Šumperku

18.05.2022 - Nové příměstské tábory v Šumperku - Dům kultury...

Počasí

18.05.2022 - Středa

Teplota: 18 / 6 - SkoroJasno

19.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 5 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

České dráhy na konci března opět otevírají půjčovny kol

28. března 2019 - 08:45

Zpět na seznam článků

Zcela nová bude pobočka ve stanici Šumperk

České dráhy na konci března opět otevírají půjčovny kol

Zcela nová bude pobočka ve stanici Šumperk zdroj foto: archiv

Po zimní přestávce České dráhy znovu otevírají síť oblíbených cyklopůjčoven v celkem pětaosmdesáti železničních stanicích po celé České republice. Na střední a severní Moravě se k Olomouci a Otrokovicím, které fungují celoročně, přidá ještě dalších devět stanic, ve kterých bude možné zapůjčit bicykl od konce března do konce října.

Zcela nová bude pobočka ve stanici Šumperk. Cestujícím budou k dispozici kvalitní trekingová a horská kola, v některých stanicích navíc také elektrokola a koloběžky.

Po celé republice bude letos možné vypůjčit si kola v celkem pětaosmdesáti půjčovnách, z toho šedesát šest půjčoven bude možné využít bez nutnosti rezervace a dalších devatenáct po předchozí objednávce.

Loni České dráhy vypůjčily po celé republice celkem přes dese a půl tisíce kol. Nejvíce kol si zákazníci půjčili v Jihočeském kraji (2 308 výpůjček), v Praze a okolí (2 076 výpůjček), Jihomoravském kraji (1 096 výpůjček) a Olomouckém kraji (1 091 výpůjček). Půjčovny budou i letos dostupné ve všech krajích České republiky.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv ČD

Je potřeba mít u sebe platný osobní doklad (občanský průkaz, řidičský průkaz nebo cestovní pas), složit zálohu, uzavřít smlouvu a po zaplacení půjčovného vyrazit. Zálohu cestující dostanou zpět po vrácení kola. Rezervaci kol lze zajistit také prostřednictvím e-mailu či telefonu. Cestující tak nemá žádné starosti s přepravou kola na místo výletu, ceny půjčovného jsou dostupné široké veřejnosti, navíc přeprava vypůjčených kol je na vybraných trasách zcela zdarma, stačí uhradit jízdné a předložit při revizi jízdenek nájemní smlouvu.

V Olomouckém kraji je možné zapůjčit kolo celoročně v Olomouci hl. n. a sezónně pak v Hranicích na Moravě, Přerově, Zábřehu na Moravě a letos poprvé v Šumperku. V loňském roce si v nich cyklisté zapůjčili celkem 1 091 kol. Nejvytíženější byla půjčovna v krajském městě, kam si přišli lidé pro 577 standardních kol, 31 elektrokol, 32 dětských kol a 26 koloběžek. V olomoucké půjčovně je také nejširší nabídka. Od minulého roku je také možné zapůjčit elektrokolo i ve stanici Přerov.

V Olomouckém kraji si cyklisté mohou svá vypůjčená kola také zdarma uschovat ve třech stanicích – Hranicích na Moravě, Kojetíně a Přerově. V případě zájmu je také možné poskytnout v olomoucké a přerovské půjčovně až 60 jízdních kol na jednu výpůjčku. Pro tyto výpůjčky je nutná rezervace e-mailem, nebo osobně ve stanici nejméně čtrnáct dní předem.

přehled zdroj: ČD

Zájemcům o cyklovýlety jsou k dispozici v Kroměříži, Starém Městě u Uherského Hradiště, Valašském Meziříčí a v Otrokovicích. Právě v Otrokovicích je od loňské sezóny možnost vypůjčení kola celoroční, a tak byla v uplynulém roce nejvytíženější – celkem tu pracovníci ČD vydali 242 standardních kol, 24 elektrokol a 28 dětských bicyklů.

přehled zdroj: ČDCelkem si pak ve Zlínském kraji lidé loni vypůjčili 783 kol, což je o 85 více než v roce předchozím. České dráhy tak službu ještě rozšiřují. Od loňského roku jsou v kroměřížské půjčovně k dispozici elektrokola a v Otrokovicích koloběžky. Cyklisté mají jako bonus možnost si vypůjčená kola zdarma uschovat v 6 dalších stanicích v regionu – například v Bystřici pod Hostýnem, Hulíně nebo Chropyni.

Autor: red., G. Novotná

Fotogalerie

Zcela nová bude pobočka ve stanici Šumperk    zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kapela Jelen v Šumperku

Kapela Jelen v Šumperku

Fotek: 67
Přidáno: 23.04.2022

Princezky a princezny v silničním muzeu

Princezky a princezny v silničním muzeu

Fotek: 39
Přidáno: 15.04.2022

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Fotek: 68
Přidáno: 11.04.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.