Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští studenti v partnerském města Sulmona

21.03.2019 - Šumperští studenti v partnerském města Sulmona -...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

České dráhy posílí předvánočné spoje

20. prosince 2011 - 14:36

Zpět na seznam článků

Vánoční spoje

České dráhy posílí předvánočné spoje

ilustrační snímek foto:sumpersko.net

České dráhy posílí vybrané dálkové spoje na nejvytíženějších relacích hlavně ve čtvrtek 22. a v pátek 23. prosince. Ve čtvrtek budou nasazeny dodatečné vozy s kapacitou zhruba 3,5 tisíce dodatečných míst k sezení. Zhruba stejné množství doplňkových míst bude k dispozici také o den později. Větší kapacitu budou mít dálkové vlaky, které spojují Prahu s Bohumínem, Brnem, Vsetínem, Veselím nad Moravou, Plzní, Děčínem, Chebem a Turnovem, ale také mezi Brnem a Bohumínem, Českými Budějovicemi a Brnem nebo mezi Ostravou a Břeclaví. Posílené soupravy pojedou také na Štědrý den a na druhý svátek Vánoční.

"I přes personální posílení služeb na pokladních přepážkách se mohou tvořit v klíčových stanicích fronty. Cestující si ale mohou jízdenky zajistit také přes internet, v automatech nebo po telefonu. Po telefonu je možné koupit jízdenky v Kontaktním centru Českých drah na lince 840 112 113, která je dostupná 24 hodin denně", upozornil tiskový mluvčí Českých drah, P. Pošta.

V sobotu 24. prosince budou jezdit spoje Českých drah jako ve svátek, mezi 18. a 19. hodinou bude postupně provoz většiny regionálních i některých dálkových vlaků utlumen. Většina regionálních vlaků, která jede po šesté hodině večer, má v jízdním řádu poznámku, že nejede na Štědrý den. Týká se to spojů po celé České republice. Nepojede v tuto dobu ani řada vnitrostátních rychlíků, poslední Pendolino z Prahy na severní Moravu odjede v 17:12. Výjimku tvoří noční mezinárodní rychlíky a vlaky EuroNight do Německa, Polska a na Slovensko, které jedou bez omezení i v noci ze 24. na 25. prosince. V neděli 25. prosince pojedou vlaky také podle svátečních jízdních řádů, bude ale částečně slabší ranní provoz. Klasický nedělní provoz začne mezi šestou a sedmou hodinou ráno. Podle svátečních jízdních řádů pojedou vlaky ČD také 26. prosince na 2. svátek vánoční.

Autor: red., P. Pošta

Fotogalerie

ilustrační snímek          foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.