Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

České dráhy představily nový jízdní řád

26. listopadu 2013 - 14:25

Zpět na seznam článků

Jaké přinese novinky v Olomouckém kraji

České dráhy představily nový jízdní řád

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

V neděli 15.prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2014. V Olomouckém kraji zůstává rozsah regionální dopravy na podobné úrovni jako v letošním roce.

Na většině tratí dochází jen k drobným úpravám. „Do provozu bude nasazena třetí elektrická jednotka RegioPanter, čímž se vytvoří nová páteřní linka z Nezamyslic přes Prostějov a Olomouc do Šumperka. Mezi Prostějovem a Olomoucí vyjedou nově dva spěšné vlaky Plumlov a Kosíř,“ uvedla tisková mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. V průběhu celého roku 2014 bude probíhat za plného provozu rekonstrukce olomouckého železničního uzlu. Nový jízdní řád bude platit až do 13.prosince 2014.

Mezi změnami v jízdním řádu například najdeme úpravy, které ocení cestující.

Trať 291 Zábřeh na Moravě – Šumperk: S nasazením třetí elektrické jednotky RegioPanter.do Olomouckého kraje se vytvoří nová páteřní linka z Nezamyslic přes Prostějov a Olomouc do Šumperka. Ze stanice Bludov mohou vlaky směr Šumperk odjíždět ihned po výstupu - nástupu cestujících. Tímto opatřením se eliminují případná zpoždění vlaků na jednokolejném úseku Bludov – Šumperk.

Trať 292 Jeseník – Šumperk: Večerní spěšný vlak do Krnova z Jeseníku v 17.30 pojede v úseku Jeseník – Mikulovice ve dvou variantách. O víkendech je uspíšený odjezd z Jeseníku na 17.20. Tím se zajistí spojení do Zlatých Hor, zároveň i návrat motorového vozu ze Zlatých Hor do Jeseníku na zajištění přípoje ke spěšnému vlaku do Šumperka.

Na základě připomínek občanů dochází ke změně v organizaci zajištění ranního spojení z Hanušovic do Šumperka. Ruší se osobní vlak z Hanušovic ve 4.12, nově pojede osobní vlak v 5.03. V opačném směru je z důvodu minimálního využití zrušen první ranní vlak ze Šumperka ve 4.06 hodin.

Trať 297 Mikulovice – Zlaté Hory: Čas odjezdu posledního vlaku z Mikulovic do Zlatých Hor a opačně je uspíšen cca o 10 minut. Díky tomu je nově zajištěn přípoj na poslední vlak ze Zlatých Hor v 18.03 s přestupem v Jeseníku na spěšný vlak do Šumperka.

Od nového jízdního řádu bude na regionálních tratích nasazeno celkem sedm tří vozových jednotek Regionova a čtyři dvou vozové.

Autor: red.,K.Šubová

Fotogalerie

ilustrační snímek                   zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.