Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

17.04.2024 - Středa

Teplota: 10 / 5 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

České masožravé rostliny i vzácné "masožravky" ze Stolových hor

15. května 2023 - 14:49

Zpět na seznam článků

Představí prodejní výstava Živé pasti

České masožravé rostliny i vzácné "masožravky" ze Stolových hor

ilustrační snímek zdroj: VFO

Masožravé rostliny, jež rostou v České republice ve volné přírodě, vzácné „masožravky“ ze Stolových hor Venezuely či mucholapka podivná, která kořist polapí v desetinách vteřiny. To vše bude mimo jiné k vidění od 20. května do 4. června na výstavě Živé pasti ve sbírkových sklenících, jež ve Smetanových sadech spravuje Výstaviště Flora Olomouc.

Vstupenky jsou již k dostání na webu olomouckého výstaviště. Letos je v ceně také vstup na jedinečnou cestopisnou přednášku plnou zážitků a fotografií z dobrodružné expedice za masožravými rostlinami z Bornea a Filipín. „Díky oblíbené výstavě Živé pasti dál naplňujeme naši koncepci učinit ze sbírkových skleníků ještě přitažlivější návštěvnický a turistický cíl. Lidé sem mohou přijít několikrát do roka, vždy je čeká něco jiného. Ať už díky cenným botanickým sbírkám, které se během roku mění díky svým květům či voňavé úrodě citrusů, tak i díky našim akcím jako jsou výstavy masožravých rostlin či orchidejí anebo velikonoční i vánoční workshopy s našimi zkušenými floristkami,“ uvedla ředitelka VFO Eva Fuglíčková.

Letošní výstava Živé pasti bude prodejní, návštěvníci ve sbírkových sklenících kromě samotných masožravých rostlin získají cenné rady pro jejich pěstování. A to přímo od zkušené pěstitelky Markéty Aubrechtové. Právě s ní zahradnické oddělení olomouckého Výstaviště Flora při přípravě výstavy spolupracuje. „Na letošním ročníku Živých pastí bychom chtěli věnovat zvýšenou pozornost masožravým liánám rodu Nepenthes neboli láčkovkám. Kromě našich sbírkových rostlin a zapůjčených rostlin od olomoucké Univerzity Palackého máme domluvené i zapůjčení dalších botanických druhů těchto masožravek od botanické zahrady v Praze – Troji,“ popisuje pěstitelka Markéta Aubrechtová.

Přímo na výstavě budou ve sbírkových sklenících k vidění také mnohaleté vzrostlé exempláře špirlic (Sarracenia), velký sortiment mexických tučnic (Pinguicula) či rosnatek (Drosera). Letos se návštěvníci budou moci pokochat také širokým sortimentem vzácných masožravek rodu Heliamphora ze Stolových hor Venezuely. „Návštěvníci si na vlastní oči prohlédnou i české masožravé rostliny, jež se vyskytují ve volné přírodě v České republice,“ uvedla Markéta Aubrechtová.

Autor: red., M. Poláček - zdroj foto: archiv VFO

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: VFO
ilustrační snímek              zdroj: VFO
ilustrační snímek              zdroj: VFO

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.