Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví

18.01.2022 - Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví -...

Počasí

19.01.2022 - Středa

Teplota: 0 / -4 - Zataženo

20.01.2022 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -3 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Český den proti rakovině 2019

28. května 2019 - 13:32

Zpět na seznam článků

Hodnotí předsedkyně Ligy proti rakovině v Šumperku

Český den proti rakovině 2019

MUDr. Jiřina Koutná - předsedkyně LPR v Šumperku zdroj foto: archiv šumpersko.net

Přes nepřízeň počasí – chladno a nepříjemný vítr, se podařilo rozdat čtyři tisíce sto kytiček, za které jsme v Šumperku vybrali téměř devadesát pět a půl tisíce korun.

Každý kupující současně dostal letáček upozorňující na nebezpečí kouření. Letošní rok byl zaměřen právě na tuto neřest velmi rozšířenou mezi mládeží i dospělými občany. Mnozí občané si odnášeli i obsáhlejší publikace LPR v Praze o plicní rakovině, odvykání kouření a nebezpečí pasivního kouření - těchto publikací bylo u našeho tradičního stánku  na Točáku rozdáno kolem šedesáti výtisků. Také po našich letácích, které upozorňují na velké nebezpečí  u žen kuřaček, se jen zaprášilo.

V ulicích města a okolí prodávaly kytičky členky LPR a studenti  Střední zdravotnické školy, kterým děkujeme za krásný  výsledek. Velmi se osvědčila spolupráce se Šumperskou nemocnicí, kde bylo zásluhou vedoucí sestry Olgy Davidové a onkologického oddělní vybráno přes patnáct tisíc korun. Všem patří naše  velké poděkování !

Odpoledne opět zpestřilo vystoupení mažoretek, které přes chladno a drobný déšť rozzářily náměstíčko. Akce tradičně probíhala i v Zábřehu, kde studenti gymnázia vybrali bezmála šedesát tisíc korun. Sbírka v Mohelnici, o kterou se postarala Obchodní akademie, vynesla přes patnáct a půl tisíce korun. Celkově letošní akce vynesla krásných 173 tisíce korun.

Oceňujeme také vstřícný postoj zaměstnanců pošty, kteří nám vždy rychle spočítají peníze. Naše velké poděkování patří všem organizátorům akce a hlavně občanům, kteří ochotně přispívají na dobrou věc. Vybrané peníze půjdou na další prevenci rakoviny, na činnost pacientských organizací a na výzkum v oblasti rakoviny. Část výtěžku použije šumperská Liga proti rakovině na rekondiční pobyty žen.

Autor: red., MUDr. Jiřina Koutná

Fotogalerie

MUDr. Jiřina Koutná - předsedkyně LPR v Šumperku         zdroj foto: archiv šumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.