Kostka srdce
Hřib
Kostka srdce
Pátek 20. září 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jazz bude znít Zábřehem

20.09.2019 - Jazz bude znít Zábřehem - Laura a její tygři, Felix...

Počasí

20.09.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 4 - Oblačno

21.09.2019 - Sobota

Teplota: 16 / 6 - Jasno

Rakousko

Český den proti rakovině 2019

28. května 2019 - 13:32

Zpět na seznam článků

Hodnotí předsedkyně Ligy proti rakovině v Šumperku

Český den proti rakovině 2019

MUDr. Jiřina Koutná - předsedkyně LPR v Šumperku zdroj foto: archiv šumpersko.net

Přes nepřízeň počasí – chladno a nepříjemný vítr, se podařilo rozdat čtyři tisíce sto kytiček, za které jsme v Šumperku vybrali téměř devadesát pět a půl tisíce korun.

Každý kupující současně dostal letáček upozorňující na nebezpečí kouření. Letošní rok byl zaměřen právě na tuto neřest velmi rozšířenou mezi mládeží i dospělými občany. Mnozí občané si odnášeli i obsáhlejší publikace LPR v Praze o plicní rakovině, odvykání kouření a nebezpečí pasivního kouření - těchto publikací bylo u našeho tradičního stánku  na Točáku rozdáno kolem šedesáti výtisků. Také po našich letácích, které upozorňují na velké nebezpečí  u žen kuřaček, se jen zaprášilo.

V ulicích města a okolí prodávaly kytičky členky LPR a studenti  Střední zdravotnické školy, kterým děkujeme za krásný  výsledek. Velmi se osvědčila spolupráce se Šumperskou nemocnicí, kde bylo zásluhou vedoucí sestry Olgy Davidové a onkologického oddělní vybráno přes patnáct tisíc korun. Všem patří naše  velké poděkování !

Odpoledne opět zpestřilo vystoupení mažoretek, které přes chladno a drobný déšť rozzářily náměstíčko. Akce tradičně probíhala i v Zábřehu, kde studenti gymnázia vybrali bezmála šedesát tisíc korun. Sbírka v Mohelnici, o kterou se postarala Obchodní akademie, vynesla přes patnáct a půl tisíce korun. Celkově letošní akce vynesla krásných 173 tisíce korun.

Oceňujeme také vstřícný postoj zaměstnanců pošty, kteří nám vždy rychle spočítají peníze. Naše velké poděkování patří všem organizátorům akce a hlavně občanům, kteří ochotně přispívají na dobrou věc. Vybrané peníze půjdou na další prevenci rakoviny, na činnost pacientských organizací a na výzkum v oblasti rakoviny. Část výtěžku použije šumperská Liga proti rakovině na rekondiční pobyty žen.

Autor: red., MUDr. Jiřina Koutná

Fotogalerie

MUDr. Jiřina Koutná - předsedkyně LPR v Šumperku         zdroj foto: archiv šumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

Šumperský "točák" opět přilákal zájemce o řemesla

Šumperský "točák" opět přilákal zájemce o řemesla

Konal se již pátý ročník akce „Den řemesel"

Hrabová vzdává hold slavnému rodákovi

Hrabová vzdává hold slavnému rodákovi

Výtvarník Diether F. Domes (1939–2016)

Seniory v Šumperku k lékaři doveze Taxík Maxík

Seniory v Šumperku k lékaři doveze Taxík Maxík

Provozovatelem služby bude společnost Pontis

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.