Český pohár horských kol Bedřichov

29. května 2012 - 13:01

Atraktivní závod mužů se rohodl v sedmém kole

Český pohár horských kol Bedřichov foto:R.Fišnar

Český pohár horských kol měl další zastávku a to v Jizerských horách. Lyžařské středisko Bedřichov hostilo 26. května nejlepší české crosscountry bikery, kteří se za krásného počasí proháněli po prašné a technické trati, která z části vedla po okruhu známého lyžařského závodu Jizerské 50. Fotogalerie závodu ZDE.

P5260646

V juniorských kategoriích se nekonalo žádné překvapení a vítězství si pohlídali největší favorité, Jan Vastl Česká spořitelna Specialized junior a Barbora Machulková z celku 4Ever Cyklo Bulis. V ženském závodě vyfoukla českým závodnicím vítězství Janka Štefková CK Epic Dohňany ze Slovenska. Druhé místo i přes defekt vybojovala Pavlína Šulcová Merida Biking Team a na třetím místě se do cíle dostala Jitka Škanitzlová Rubena Auto-Menčík Specialized.

P5260643

Hlavní závod mužů byl divácky velmi atraktivní. V prvních dvou, z celkových devíti kol se na čele pohybovala pětice borců ve složení Sáblík, Škanitzl, Novák, Boudný a Nesvadba. Do dalších kol již projížděla vedoucí skupina bez Sáblíka a Nesvatby. Do dobře rozjetého závodu Jiřího Nováka zasáhly technické problémy v podobě namotaného řetězu a odsunuly ho na konečnou desátou příčku. Závod se rozhodl v sedmém kole kdy Jan Škarnitzl z Rubena Auto-Menčík Specialized nastoupil a dojel si pro vítězství se zhruba půlminutovým náskokem před Pavlem Boudným Česká spořitelna Specialized. Pro třetí místo si dojel ostřílený matador české cyklistiky Milan Spěšný S&H Superior.P5260608

Další kolo českého poháru horských kol se uskuteční v Kutné Hoře 2. června.