Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 27. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací stanice

27.05.2020 - Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací...

Počasí

27.05.2020 - Středa

Teplota: 19 / 6 - PoloJasno

28.05.2020 - Čtvrtek

Teplota: 13 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Čeští hasiči jsou Mistry Evropy v TFA pro rok 2019

10. června 2019 - 16:28

Zpět na seznam článků

„TFA“ volně se překládá jako „nejtvrdší hasič přežívá

Čeští hasiči jsou Mistry Evropy v TFA pro rok 2019

Čeští hasiči jsou Mistry Evropy v TFA pro rok 2019 zdroj foto: GŘ HZS

Čeští hasiči opět potvrdili, že v disciplínách TFA (z anglického Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije) na ně nikdo nemá.  Z 21. Mistrovství Evropy, které se konalo 8. a 9. června v německém Mönchengladbachu přivezli zlato jak v jednotlivcích, tak i v týmech.

Všech šest borců, kteří hájili barvy českých hasičů, přivezlo domů medaile. Ocenění sbírali jako jednotlivci ve svých kategoriích, tak ve štafetě. To jim přineslo i celkové prvenství a titul absolutních mistrů.

výsledky jednotivců zdroj: GŘ HZS

Bez rozdílu věkových kategorií a absolutním mistrem Evropy se stal Michal Brousil. Bronzovou příčku obsadil Pavel Kouřík. Ve zlaté štafetě společně bodovali -  Michal Brousil, Michal Přecechtěl, Pavel Kouřík a Tomáš Višnar.

Jedná se o nejtěžší hasičskou soutěž, která svými podmínkami simuluje práci hasiče při zásahu. Každý hasičů startuje v předepsané výstroji: kompletním třívrstvým zásahovém obleku, přilbě, zásahových rukavicích a zásahové obuvi s nasazeným dýchacím přístrojem v pohotovostní poloze. A absolvuje v předepsaných časových intervalech čtyři úseky.

Čeští hasiči jsou Mistry Evropy v TFA pro rok 2019 zdroj foto: GŘ HZS

Na mistrovství Evropy v Mönchengladbachu byla stejně jako na dalších soutěžích trať rozdělena do čtyř úseků. Závodníci plní jednotlivé disciplíny odděleně po úsecích, intervalovým způsobem:

úsek – Běh s požárními hadicemi

Po startu soutěžící běží k připravené požární stříkačce, na ni napojí dvě hadicová vedení, která následně uchopí za proudnice a rozvine je. Spoje se mu nesmí rozpojit. Pak smotá dvě hadice, které odnese do boxu. Žádná část hadice nesmí z boxu vyčnívat.

úsek – Hammer box, tunel, figurína a bariéra

Soutěžící doběhne k hammer boxu a palicí provede 80 úderů, tunelem pronese 20 kg závaží tam a zpět, transportuje 80 kg figurínu a na závěr překoná bariéru.

úsek – Výstup na lešení

Čtyři nastavovací žebříky soutěžící opře o lešení, na které následně vystoupá a nahoře vytáhne 20 kg závaží. Cestou do cíle ještě napojí proudnici na monitor.

úsek – Běh do 15. patra výškové budovy

Každé mistrovství si volí vlastní budovu, kam musí závodníci v co nejkratším čase vyběhnout. V Mönchengladbachu je to místní nemocnice.

Autor: red., N. Zaoralová, zdroj foto: GŘ HZS

Fotogalerie

Čeští hasiči jsou Mistry Evropy v TFA pro rok 2019   zdroj foto: GŘ HZS

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.