Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 29. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke skupinovému odběru

29.01.2020 - Zaměstnanci Porodnicko-gynekoligické kliniky dorazili ke...

Počasí

29.01.2020 - Středa

Teplota: 3 / -1 - prehanky-Sníh

30.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Cestování s miminky je snazší

23. února 2016 - 11:18

Zpět na seznam článků

Další vlaky národního dopravce dostávají přebalovacími pulty

Cestování s miminky je snazší

ilustrační snímek zdroj: ČD

České dráhy mají touto praktickou pomůckou vybaveny již 568 vozů, které obsluhují několik tisíc spojů denně. Cestování s dětmi je lehčí ještě ve větším počtu bezbariérových souprav, kam se snadno nastupuje i s kočárkem.

Cestujícím s dětmi slouží také vyhrazené dětské oddíly nebo místa ve 379 dálkových vlacích a dětská kina v 38 spojích. „Cestování maminek se svými potomky je dnes mnohem snazší, než tomu bylo například před dvaceti lety. Součástí moderních vlaků jsou totiž prostory pro umístění kočárků, sklopné přebalovací pulty nebo vyhrazené oddíly či místa pro cestující s dětmi. Mnoho souprav regionálních i dálkových vlaků je nízkopodlažních, takže maminkám s kočárky při nástupu do vlaku nebrání žádné překážky ani schody,“ říká člen představenstva ČD Michal Štěpán.  

ilustrační snímek zdroj: ČD

Národní přepravce nyní již disponuje vozidly se sklopným přebalovacím pultem, který je umístěn na rozlehlé bezbariérové toaletě.

V Olomouckém kraji jezdí desítky takto vybavených vozidel. Jedná se například o jednotky RegioiPanter (linka Šumperk - Olomouc - Nezamyslice), InterPanter (linka Olomouc - Přerov - Břeclav - Brno) nebo Regionova, které mají sklopný přebalovací pult a navíc jsou nízkopodlažní. „Maminky s kočárky nebo malými dětmi tak při nástupu a výstupu nemusí překonávat několik vysokých schodů a zvládnou snadno nástup do vlaku sami bez cizí pomoci,“ přibližuje mluvčí Petr Šťáhlavský.

ilustrační snímek zdroj: ČD

Přebalovacím pultem a navíc vyhrazenými místy se stolní hrou Elfíkova cesta disponují například pendolina, která jezdí z Olomouce přímo do Prahy, Plzně, Chebu, Ostravy nebo také do Popradu-Tater a Košic.  

Autor: red.,P. Šťáhlavský

Fotogalerie

ilustrační snímek                zdroj: ČD

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.