Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Cestovat na Slovensko v září můžete za akční cenu

01. září 2016 - 10:42

Zpět na seznam článků

Užijte si babí léto v nejoblíbenější zemi českých turistů

Cestovat na Slovensko v září můžete za akční cenu

ilustrační snímek zdroj: ČD

Slovensko je v současnosti nejoblíbenější zemí u českých turistů. Podzim a babí léto je ideálním obdobím pro cestu do slovenských hor, termálů nebo vinařských oblastí. Září navíc nabízí výhodné podmínky pro cestování vlakem Českých drah, kdy i jízda z nejvzdálenějších koutů České republiky, jako je Plzeň, Cheb nebo Ústí nad Labem do Tater nebo Košic stojí od 276 korun. 

Zářijové zlevnění jízdenek se ale týká prakticky všech železničních tras přes přechody Čadca a Horní Lideč, za výhodných podmínek tak lze vyrazit například i do Banské Bystrice, Zvolena, na Detvu, do Slovenského rudohoří a tamního národního parku Muránska planina nebo z Ostravska do Bratislavy.

Ceny jízdenek na kratší vzdálenosti stojí v září od 138 korun, na delší vzdálenosti od 276 korun. „Kratší trasou jsou myšlena například spojení z Olomouce nebo z Ostravy do Žiliny. Cesta z Olomouce a Ostravy do Popradu-Tater stojí od 193 korun. Stejnou cestu zaplatí cestující z Brna do Žiliny a cesta z Brna do Popradu-Tater stojí od 248 korun. Cesta z Prahy do Žiliny v současnosti stojí od 221 korun, do Popradu-Tater nebo do Košic pak od 276 korun,“ objasňuje mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Stejná cena je k dispozici i pro nejdelší spoje například z Českých Budějovic, Plzně, Ústí nad Labem, Karlových Varů nebo z Chebu. „Včasné jízdenky Slovensko za akční ceny je možné zakoupit do 29. září s plánovanou cestou v době od 1. do 30. září. Jízdenky jsou pro 2. třídu, v prodeji jsou až do doby jednoho dne před odjezdem nebo do vyprodání příslušného kontingentu. Jízdenky mají zvláštní podmínky platnosti,“ uvedl mluvčí.

Slovensko nabízí množství turistických a oddychových cílů. Populární jsou hlavně turistické výšlapy do slovenských hor. Ze Žiliny je snadno dostupná Malá Fatra s řadou úzkých chodníků v soutěskách nazývaných jako Jánošíkovy diery a s jedním z nejkrásnějších vrcholů Slovenska Rozsutcem.

V blízkosti Liptovského Mikuláše se nacházejí termální koupaliště v Bešeňové a v obci Lúčky. Nedaleko Liptovského Mikuláše je také populární aqaupark Tatralandia. Vlakové zastávky Štrba a Poprad-Tatry jsou tradiční brány do Vysokých Tater a jejich letovisek. Východně od Popradu lze navštívit také řadu historických měst s památkami zapsanými na seznam světového kulturního dědictví, jako jsou Levoča nebo Kežmarok. Příjemný prodloužený víkend je možné strávit také ve východoslovenských Košicích.

Vlakové spoje jezdí mezi Českou republikou a Slovenskem přes Valašsko i přes Čadcu v pravidelných dvouhodinových intervalech. V nabídce jsou také noční spoje, které nabízejí i přímé vozy ze západních Čech a na Slovensku až do východoslovenských Michalovců a Humenného, a velmi rychlý denní spoj SuperCity Pendolino Praha – Košice. 

Autor: red.,P. Šťáhlavský

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: ČD

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.