Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Policejní honička v Litovli

25.02.2021 - VIDEO. Policejní honička v Litovli - Zdrogovaný řidič...

Počasí

25.02.2021 - Čtvrtek

Teplota: 12 / 4 - Jasno

26.02.2021 - Pátek

Teplota: 12 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Chirurgické oddělení šumperské nemocnice má nového primáře

11. července 2019 - 11:37

Zpět na seznam článků

V nemocnici pracuje pětadvacet let

Chirurgické oddělení šumperské nemocnice má nového primáře

Nový primář chirurgického oddělení MUDr. Ladislav Dvořák foto: archiv NŠ

Chirurgické oddělení šumperské nemocnice vede nový primář. Stal se jím lékař Ladislav Dvořák. Seznamovat se s prostředím nemocnice ovšem nemusí, neboť doposud v nemocnici působil jako zástupce primáře. Od začátku prázdnin už chirurgickému pracovišti šéfuje nově jako primář.

Primář Ladislav Dvořák pracuje v nemocnici už pětadvacet let. Nastoupil do ní krátce po své první atestaci z chirurgie v roce 1994. Atestaci druhého stupně složil o pět let později.

Od roku 2003 působí na chirurgickém oddělení jako zástupce primáře. Přestože z Šumperska původně nepochází, jak sám říká, díky rokům stráveným v podhůří Jeseníků už si ale jako rodilý Šumperák připadá. „Do Šumperku mě před více než pětadvaceti lety přivedly změny v koncepci Karvinské hornické nemocnice, kde se rušilo chirurgické oddělení. Zdejší region mi přirostl k srdci, už bych rozhodně neměnil,“ říká primář Ladislav Dvořák. 

Přestože teď nově šéfuje chirurgickému pracovišti, žádné velké změny v něm neplánuje. „Jako jeden z prvořadých cílů považuji zajištění bezproblémového chodu oddělení tak, aby se u nás pacienti cítili dobře a bezpečně,“ vysvětluje primář Dvořák s tím, že plánuje také rozšířit spektrum operačních zákroků. „Rádi bychom ještě víc rozvinuli operativu v nejvytíženějších oblastech, zejména v koloproktologické oblasti a problematice řešení břišních kýl. A také bychom rádi rozšířili operativu v rámci mamologie. Na tomto programu chceme spolupracovat s Fakultní nemocnicí Olomouc,“ prozrazuje nový primář a zároveň dodává, že nedílnou součástí těchto plánů je i trvalé zvyšování kvalifikace zdejších lékařů. „Věřím, že se naše plány podaří realizovat a pacienti u nás budou maximálně spokojení,“ uzavírá Ladislav Dvořák.

Chirurgické oddělení šumperské nemocnice zajišťuje péči o pacienty z celého šumperského regionu se spádovou oblastí zhruba sto dvacet pět tisíc obyvatel. Práce lékařům chirurgického pracoviště přibývá zejména v období prázdnin a víkendů, kdy se operatéři potýkají s větším množstvím úrazů u turistů a sportovců. Chirurgičtí lékaři operují na moderních centrálních sálech a specializují se na širokou škálu výkonů zejména v oblasti břišní chirurgie. Víc než sedmdesát procent operací přitom v rámci břišní chirurgie provádí laparoskopickým přístupem. 

Autor: red., H. Hanke

Fotogalerie

Nový primář chirurgického oddělení MUDr. Ladislav Dvořák    foto: archiv NŠ

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.