Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 14. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera

14.10.2019 - Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera - Benefiční...

Počasí

14.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Chmatákům se na Šumpersku nedařilo

18. června 2019 - 11:14

Zpět na seznam článků

Byli přistiženi při činu

Chmatákům se na Šumpersku nedařilo

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Policisté na Šumperku prověřují okolnosti dvou událostí, jejichž hlavní aktéři se dostali do konfliktu se zákonem, ale díky všímavosti lidí, svůj záměr nedokončili

Osmadvacetiletý mladík ze Šumperska je důvodně podezřelý ze spáchání trestního činu porušování domovní svobody.

V pátek 14. června po třiadvacáté hodině se nepozorovaně vloudil na pozemek rodinného domu v Novém Malíně, zatímco domácí měli na zahradě rodinnou oslavu. Následně se mu přes zadní vchod podařilo vniknout až do domu. „Majitelka však nějaký pohyb u těchto dveří zaregistrovala a požádala manžela, aby se šel podívat, zda děti, které předtím uložili ke spaní, něco nepotřebují. Po příchodu domů majitel uslyšel šramot, který se neozýval z obytné části domu, ale ze sklepních prostor,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

Společně s dalšími členy rodiny se proto vydali do sklepa a nestačili se divit. „V místnosti užívané k uskladnění ovoce, kde předchozí majitelé domu zbudovali zhruba metr a půl hlubokou jímku, která měla sloužit pravděpodobně jako studna a která je z části zaplněna vodou, se pod hladinou snažil ukrýt neznámý muž, který se po svém odhalení pokusil o útěk,“ přiblížila Jiřina Vybíhalová.

Majitelé muže zadrželi a ihned zalarmovali policisty, kteří nezvaného hosta umístili do policejní cely.  „Při dechové zkoušce, které se dobrovolně podrobil, mu policisté naměřili bezmála dvě promile alkoholu v dechu,“ informovala policejní mluvčí, která upřesnila: „V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži až tříletý trest odnětí svobody.“

Šestatřicetiletý muž z Ostravska si vyslechl sdělení podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

V sobotu 15. června po čtrnácté hodině byl totiž přistižen ve Velkých Losinách při pokusu krádeže věcí z vozidla odstaveného poblíž areálu zámku. Všímavý muž si povšiml jeho podezřelého postávání u vozidla a následně také rozbité skleněné výplně na dveřích u řidiče. „Za mužem, který se snažil z místa co nejrychleji zmizet, se ihned rozběhl a do příjezdu policie se mu jej podařilo zadržet,“ sdělila Jiřina Vybíhalová.

Zloděje k pokusu krádeže nejspíše vedla vidina cenných věcí viditelně ponechaných na sedadle spolujezdce. Zmocnit se jich však nestihl. „Policistům se muž k pokusu krádeže a rozbití skleněné výplně na vozidle přiznal. Vzhledem k tomu, že není na poli majetkové trestné činnosti žádným nováčkem, hrozí mu nyní podle trestního zákoníku až tříletý trest odnětí svobody,“ upřesnila mluvčí.

Autor: red., pis

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.