Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 15. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zábřežské úsměvy Pavla Taussiga

14.06.2024 - Zábřežské úsměvy Pavla Taussiga - Pozvánka

Počasí

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

16.06.2024 - Neděle

Teplota: 22 / 15 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Chtěl zhodnotit finance a přišel téměř o půl milionu

17. května 2024 - 10:57

Zpět na seznam článků

Podvod na Jesenicku

Chtěl zhodnotit finance a přišel téměř o půl milionu

ilustrační snímek zdroj: archiv

Osobně ve čtvrtek 16. května se na obvodní oddělení v Jeseníku dostavil muž v seniorském věku, který policisty informoval, že v dubnu našel na sociálních sítích reklamu, která mu nabízela zhodnocení jeho finančních prostředků.

Konkrétně se jednalo o investici do ČEZu. Po kliknutí na odkaz vyplnil požadované kontaktní údaje. „Postupně ho oslovili tři údajní obchodní zástupci dané společnosti. Všichni mluvili česky se slovanským přízvukem. Nejprve měl dle instrukcí investovat prvotní vklad. K tomu ale nedošlo, protože ho kontaktoval jiný zástupce, který mu zaslal smlouvy a hned na to provedl, dle odborných rad, první investici. Nejdříve odeslal částku 160 tisíc korun a hned poté dalších 40 tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Miluše Zajícová, která upřesnila: „ Vzápětí se mu ale ozval další zástupce, že se stala chyba, protože investici odeslal špatně. Vklad totiž musí být proveden vcelku a ne nadvakrát. Proto musí částku 200 tisíc korun poslat znovu s příslibem, že první vložené prostředky mu budou ihned vráceny zpět na účet.“

Poškozený na jejich „hru“ přistoupil a zaslal dalších 200 tisíc korun. „Když se mu ale první vložené peníze na účtu neobjevily, začal se samozřejmě dožadovat jejich vrácení, bohužel ale bezúspěšně. Bylo mu sděleno, že jelikož si stěžoval na průběh investice, tak byl jeho účet zablokován. K tomu, aby mu jeho finanční prostředky byly vráceny, je nutné, aby uhradil další poplatek ve výši 200 tisíc korun. V tu chvíli poškozený zřejmě prozřel a žádné další peníze neodeslal. Opakovaně se dožadoval vrácení peněz, ale na to už obchodní zástupci přestali reagovat. Případ prověřujeme ho pro trestný čin podvod,“ dodala policejní mluvčí.

Autor: red., M. Zajícová

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.