Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 24. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mikolas Josef zpíval na Šumpersku

23.08.2019 - Mikolas Josef zpíval na Šumpersku - Překvapení ke...

Počasí

24.08.2019 - Sobota

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

25.08.2019 - Neděle

Teplota: 30 / 17 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Cílem sobotní etapy Závodu Míru byla horní nádrž PVE Dlouhé stráně

05. června 2017 - 09:23

Zpět na seznam článků

Bjorg Lambrecht tam vyvezl pro seniory z Javorníku

Cílem sobotní etapy Závodu Míru byla horní nádrž PVE Dlouhé stráně

Cílem sobotní etapy Závodu Míru byla horní nádrž PVE Dlouhé stráně zdroj foto: M. Pásková

V sobotu 3. června čekala cyklisty Závodu Míru královská etapa, která je dovedla z Krnova přes jesenické kopce až na hráz Přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně.

Náročné cílové stoupání si závodníci vyšlápli hned dvakrát. Tato etapa si prý nezadá s horskými etapami na cyklistických podnicích největších světových akcí. Její vítěz Belgičan Bjorg Lambrecht předal zástupcům Charity Jeseník dar Nadace ČEZ.

Dlouhé stráně - předání šeku zdroj foto: M. Pásková

Sportovali také uživatelé aplikace EPP Pomáhej pohybem a společně se závodníky nasbírali dostatečný počet bodů, které nadace převedla na peníze a Charita Jeseník dostala 71 tisíc korun, za které koupí čtyři elektricky polohovatelná lůžka do Domova pokojného stáří sv. Františka v Javorníku. Ten poskytuje své služby především seniorům, kteří už se o sebe nedokáží postarat sami. „Aplikaci Pomáhej pohybem jsem znala z doslechu, ale stáhla jsem si ji teprve když do ní byl zařazen náš projekt Lůžka pro lepší péči. Líbí se mi možnost propojit podporu sociálních projektů s pohybem, ať se jedná o chůzi, běh nebo jízdu na kole… Děkuji všem, kteří nám ve velmi krátké době darovali své body, a také nadaci. Nová lůžka se budou našim klientům jednoduše ovládat, snadněji se jim bude vstávat a zároveň usnadní práci ošetřovatelům,“ řekla ředitelka Helena Paschkeová.

Závod míru se řadí mezi nejprestižnější závody Mezinárodní cyklistické unie závodníků do třiadvaceti let. „I pro letošní rok se podařilo obhájit místo v té nejvybranější společnosti světových cyklistických velmocí. Je to pocta všem sponzorům, obcím, dobrovolníkům na křižovatkách, organizátorům, policistům, prostě všem, kteří se spolupodílejí na hladkém průběhu závodu“, řekl šéf organizačního štábu Jaroslav Vašíček.

Autor: red., M. Pásková, zdroj foto: M. Pásková

Fotogalerie

Cílem sobotní etapy Závodu Míru byla horní nádrž PVE Dlouhé stráně    zdroj foto: M. Pásková

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.