Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. března 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí

21.03.2023 - Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí -...

Počasí

22.03.2023 - Středa

Teplota: 14 / 4 - obcasny-Déšť

23.03.2023 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 8 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Cimrmani stále táhnou

03. března 2023 - 16:22

Zpět na seznam článků

Do Zábřehu přivezou i hru o Welzlovi

Cimrmani stále táhnou

Tož Welzl zdroj foto: z.k.

Vstupenky na 6. března, kdy Divadlo Járy Cimrmana sehraje v Zábřehu svůj nejhranější kus Hospoda Na Mýtince, jsou sice již mnoho týdnů beznadějně vyprodány, ale pořadatelé z kulturního domu připravili pro obdivovatele žižkovského divadla malé překvapení.

V pondělí 27. března totiž dorazí do zábřežského kina Retro divadlo VšeMožno s originálním představení o osudech místního rodáka Eskymo Welzla, které kombinuje hrané a loutkové scény.

Postavu Jana Welzla v něm ztvárnil dlouholetý člen Divadla Járy Cimrmana Marek Šimon a účinkuje zde i další člen „Cimrmanů“ Petr Reidinger. „Kus pojednává zejména o setkání prezidenta T. G. Masaryka s polárníkem a dobrodruhem Welzlem, který se v roce 1928 shodou náhod objevil v tehdejším Československu. Schůzka se tehdy oproti předpokladu značně protáhla a byla pro obě strany nezapomenutelným zážitkem,“ popisuje za pořadatele Zdeněk David.

Neobvyklé představení je poslední akcí letošního ročníku festivalu Welzlování. Vstupné na pořad se začátkem v 17 hodin činí v předprodeji příznivých 140 korun, vstupenky je možné již nyní zakoupit online na kulturak.info nebo v prodejních místech Zábřežské kulturní.

Autor: red., Z. David - zdroj foto: z.k.

Fotogalerie

Tož Welzl     zdroj foto: z.k.
Tož Welzl     zdroj foto: z.k.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.