Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů pro podporu zdraví

18.02.2020 - Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů...

Počasí

19.02.2020 - Středa

Teplota: 7 / 1 - prehanky-Sníh

20.02.2020 - Čtvrtek

Teplota: 6 / 1 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Cirk La Putyka

11. října 2019 - 09:13

Zpět na seznam článků

Pozvánka na představení v Šumperku

Cirk La Putyka

Cirk La Putyka zdroj foto: DŠ

Cirk La Putyka je profesionální soubor, který se věnuje žánru nový cirkus. Snaží se překračovat hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem a vytváří vlastní specifickou poetiku.

První představení bylo uvedeno v roce 2009 a od té doby soubor každý rok uvádí minimálně jednu premiéru. Zúčastňuje se divadelních i (novo)cirkusových festivalů a dalších akcí v České republice i ve světě. Hostoval například v Šanghaji, Austrálii, Brazílii nebo Francii. Každoročně také pořádá představení pro dětské domovy spojená s autogramiádou účinkujících a workshopy. Od roku 2012 spolupracuje s organizací Adrenalin bez bariér, která se zaměřuje na podporu handicapovaných.

Cirk La Putyka zdroj foto:laputyka.cz

Soubor získal řadu ocenění. Byla to například nominace na Total Theatre Awards (Fringe festival 2011, Edinburgh), Cena Sazky a divadelních novin 2009, Cena festivalu Skupova Plzeň 2010 (hudba, režie, herecký výkon), nominace na ceny Alfréda Radoka 2010 ve 3 kategoriích, Divadelní inscenace roku 2009, Cena diváka festivalu Young for Young a Cena festivalu Next Wave.

Nenechte si ujít zážitek z tohoto výjimečného souboru. „V Šumperku bude jedno z pouhých šesti představení, které Cirk La Putyka pořádá tento rok mimo Prahu,“ zve Táňa Mládková.

Vstupenky je možné zakoupit od 14. října a vlastní představení se koná v úterý 12. listopadu od devatenácti hodin v Divadle Šumperk.

Autor: red.T. Mládková

Fotogalerie

Cirk La Putyka               zdroj foto: DŠ

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.