Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 23. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

22.10.2021 - Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu...

Počasí

23.10.2021 - Sobota

Teplota: 9 / 4 - Oblačno

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 10 / 0 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Co čeká v letošní sezóně šumperský klub Dietos

15. února 2016 - 09:29

Zpět na seznam článků

Příprava a průběh 4. ligy - systém soutěže a účastníci

Co čeká v letošní sezóně šumperský klub Dietos

Dietos se připravují na 4. ligu foto:Romana Oulehlová

Dietos před sebou mají ještě necelé dva měsíce do startu další ligové sezóny, a to opět pod hlavičkou České asociace amerického fotbalu, v níž budou naskakovat v soutěži s oficiálním názvem 4. liga. Soutěž je určena pro týmy s menší početnou členskou základnou.

A s kým, že se potkají v průběhu sezóny? Bude se jednat, jak o staré známé, tak zcela nové týmy – složení je tedy následující: East Bohemia Bucks, Vysočina Gladiators, Zlín Golems, Prague Mustangs 2, Teplice Nordians, Třinec Sharks. „Myslím si, že nás čeká ještě daleko těžší rok, než tomu bylo loni. Půjdeme na soupeře napříč celou republikou, což vloni nebylo a rozhodně nás čeká hodně těžkých soubojů. Pevně doufám, že až bude znám finální rozpis utkání, tak potkáme doma ty týmy, které jsme ještě neměli možnost na Tyršově stadionu hostit. Snové by bylo mít v domácím prostředí Teplice, Zlín, Třinec nebo Mustangs 2. Protože hlavně pro naše věrné fanoušky by to bylo určitě milé zpestření,‘‘ nastínil přání šumperského klubu Milan Kolařík.

Dietos se připravují na 4. ligu foto:Romana Oulehlová

O tom, jak bude vypadat celý herní řád je již rozhodnuto, přičemž týmy se utkají každý s každým, doma nebo venku, což dohromady vytvoří šest zápasů. Do finále tzv. Iron Bowl II postoupí pouze dva nejlepší celky. V případě, že Mustangs 2 by skončili na postupovém místě, tak je nahradí tým na třetím místě, jelikož podobně jako vloni Steelers 2 i tento tým nebude mít možnost postupu do finále. Bude se jednat pouze o rezervu prvního týmu Mustangs.

Dietos se připravují na 4. ligu foto:Romana Oulehlová

Základní část začne 2. dubna a skončí 26. června. Finále se bude hrát druhý nebo třetí červencový víkend. Kolařík dále dodává: ,,K systému soutěže jako takovému v podstatě není mnoho více co říct, pravidla pro postup jsou jasně dána a co možná bude trošku nepříjemné, tak je to, že pouze dva nejlepší celky postoupí do finále. Takže lze si jen přát, aby 4. liga byla vyrovnaná a zajímavá až do posledního kola. Na druhou stranu si myslíme, že je to tak správně a opravdu postoupí jen ti nejlepší po základní části. V sedmičlenné skupině je to zřejmě ten nejlepší způsob, jak to vyřešit v již tak nabitém herním řádu.‘‘

Dietos se připravují na 4. ligu foto:Romana Oulehlová

Šumperský celek se připravuje opět jako každý rok pod taktovkou trenérského kormidelníka Jana Kolaříka, jenž svým ovečkám pumpuje do žil a svalů vydatné porci treninkové zátěže. Nicméně u stratéga Dietos nepanuje s tréninkovou morálkou úplná spokojenost. ,,Lhal bych, kdybych tvrdil, že je vše, tak jak má. Jelikož tomu tak není a neúplný počet na trénincích mi nedodává mnoho pozitivního před nadcházející sezonou. Já pevně věřím, že kluci v sobě zmobilizují síly a vezmou si některé připomínky k srdci,‘‘  sdělil trenér. A jak byl spokojený s proběhnutými nábory a začleněním jednotlivých hráčů do mužstva? ,,Jsem určitě moc ráda, že se nám letos nábor vydařil. Našli jsme při něm pár velmi šikovných jedinců, což mě ale mrzí, že někteří z nich poté až doposud naše řady nerozšířili a vypadá, že ani zatím v dohledné době nerozšíří. Každopádně nelze smutnit, jelikož určitá tzv. úmrtnost je v tomto případě vždy,‘‘ doplnil Jan Kolařík.

Dietos se připravují na 4. ligu foto:Romana Oulehlová

V následujících týdnech by Dietos rádi sehráli případné přípravné utkání, které v americkém fotbale má trošku jinou podobu, než je sportovní veřejnost zvyklá a nazývá se scrimmage. Šumperk oslovil týmy napříč celou ligou a nyní v podstatě čeká na odezvu jednotlivých klubů. ,,Jméno případného protivníka prozatím nemohu sdělit, jelikož vše je teprve na začátku. Je potřeba vyjasnit nezbytné náležitosti týkající se celé přípravy a jí předcházející scrimmage,‘‘ naznačil trenér týmu, který by letos rád hodlal přípravu pojmout v opačném gardu, než tomu bylo v loňském roce.

Pokud se vše vydaří, jak má, tak by na šumperský tým čekala právě scrimmage a teprve až poté následné týmové soustředění. A proč právě takto? Důvod je prozaický, jak dodal Jan Kolařík: ,,Jedná se mi o to, abychom měli ještě čas během soustředění odladit jednotlivé nepřesnosti a nedostatky, než vstoupíme do sezóny. A ty by nám právě měla ukázat ona scrimmage. Tím, že nezasadíme tuto scrimmage do konceptu celého soustředění, tak se nám otevře více času na přípravu více tréninkových jednotek.‘‘

Dietos tak čekají nelehké týdny, kdy o nedostatek práce a tvrdé dřiny nebude nouze.

 

Autor: red., M. Kolařík

Fotogalerie

Dietos se připravují na 4. ligu       foto:Romana Oulehlová

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.