Kostka srdce
fitnesskotelna
Kostka srdce
Úterý 25. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na plnou verzi „Sítě“ pouze s občankou

25.02.2020 - Na plnou verzi „Sítě“ pouze s občankou - Upozorňuje...

Počasí

25.02.2020 - Úterý

Teplota: 8 / 4 - obcasny-Déšť

26.02.2020 - Středa

Teplota: 6 / 1 - Přeháňky-Déšť

čokoláda

PŘIPOMENUTÍ! Co se skrývá za dveřmi požárních stanic?

13. září 2019 - 07:30

Zpět na seznam článků

Přijďte se podívat v pátek 13. září

PŘIPOMENUTÍ! Co se skrývá za dveřmi požárních stanic?

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Sednout si za volant hasičské cisterny a omrknout její vybavení, vyzkoušet si dýchací přístroj nebo si osahat výstroj potápěčů a lezců.  To vše můžete zažít, když se vydáte na požární stanice v Olomouckém kraji.

Bude se zde totiž konat Den požární bezpečnosti, při němž se veřejnosti otevřou prostory hasičských stanic. „Na všech stanicích chceme lidem představit schopnosti a dovednosti našich hasičů, prezentovat specializovanou požární techniku, přiblížit práci sboru v našem kraji i upozornit obyvatele na pravidla a zásady protipožární bezpečnosti,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv HZS OLK

V pátek 13. září tak mají dospělí i děti během dne možnost prohlédnout si stanice a jejich vybavení, podívat se na ukázky práce hasičů, vyzkoušet si techniky protipožární bezpečnosti a přiučit se zásadám správného nakládání s ohněm a hořlavinami. „Pro děti budou na velkých stanicích připravené hry s hasičskou tematikou. Setkat se s námi můžete od osmi do šestnácti hodin,“ upřesnila mluvčí.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv HZS OLK

ilustrační snímek zdroj foto: archiv HZS OLK

A proč pátek třináctého? „Protože již řadu let patří neodmyslitelně k hasičům. Naším cílem je pořádáním preventivně-výchovných akcí přispět ke zlomení pověry, která je s tímto datem spojená. Každý rok proto vyhlašuje Česká asociace hasičských důstojníků Den požární bezpečnosti na pátek třináctého, letos připadá na září,“ upřesnila Lucie Balážová, která doplnila: „Odpoledne a vpodvečer vyjedeme s cisternami po celém kraji zkontrolovat průjezdnost ulic a na špatně zaparkovaná auta umístíme informativní leták s radami, jak správně parkovat, abyste nebránili v průjezdu hasičské techniky. Správným parkováním totiž můžete zachránit život!“

Program:

Na požárních stanicích: Olomouc, Prostějov, Přerov, Šumperk, Jeseník

8 – 16 hodin (prohlídka požární stanice včetně garáží s hasičskými automobily a další technikou, možnost prohlédnout si důkladně cisterny i jejich vybavení; prezentace prostředků chemické služby, lezecké i potápěčské výstroje, zásahových obleků stánek s preventivně-výchovnou tématikou pro děti i dospělé, hry pro děti)

Na požárních stanicích: Litovel, Uničov, Šternberk, Konice, Hranice, Kojetín, Lipník nad Bečvou, Zábřeh

8 – 16 hodin  (ukázka požární stanice; statická ukázka požární techniky; prezentace prostředků chemické služby, lezecké výstroje, zásahových obleků)

Zveřejněno 2.9.2019 v 09.12

Autor: red., L. Balážová, zdroj foto: HZS OLK

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Nová funkce linky 112 - spuštění lokační sms – formátu AML

Nová funkce linky 112 - spuštění lokační sms – formátu AML

Přesná poloha je pro co nejrychlejší dojezd složek IZS na místo zcela zásadní

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.