Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 19. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Juniorský maraton. Šumperští gymnazisté doběhli první!

19.04.2018 - Juniorský maraton. Šumperští gymnazisté doběhli...

Počasí

skorojasno

19.04.2018 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 10 - SkoroJasno

skorojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 23 / 10 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Co si přeje trenér šumperských hokejistů do nového roku?

31. prosince 2017 - 08:32

Zpět na seznam článků

ROZHOVOR a Pavlem Hulvou

Co si přeje trenér šumperských hokejistů do nového roku?

trenér Pavel Hulva zdroj foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Závěr roku Drakům vyšel na jedničku. Svěřenci trenéra Pavla Hulvy dali zapomenout na těsnou předvánoční porážku s Porubou, den před Silvestrem vydřeli cenné tři body v zápase proti Hodonínu. Informovali jsme ZDE

Jihomoravané se ještě během poslední dvacetiminutovky dotáhli na rozdíl dvou zásahů. Pak ale znovu inkasovali a Šumperk už v pohodě dokráčel k vítězství po základní hrací době. „Musím uznat, že Hodonín hrál opravdu dobře, je to kvalitní mužstvo a nevzdávají se za žádného stavu,“ hodnotil sobotní klání kouč Draků.

Znovu jste potvrdili, že se vám na domácím ledě daří. Jak zápas proti Hodonínu hodnotíte?

Pavel Hulva: Každý zápas s Hodonínem je velmi těžký, protože to je opravdu kvalitní soupeř. Mají výborný útok a důraz do brány, což nám dělá problém. Ale myslím, že se s tím naši kluci vypořádali. Věděli jsme, do čeho jdeme. Vývoj byl takový, že jsme mohli jít do vedení i 3:0, ale potom místo toho skóroval soupeř při našem oslabení. Tam byl podle mě trošku náš problém zápasu. Pak jsme si ale něco řekli v kabině a podařilo se nám odskočit na rozdíl tří branek. Kdybychom proměnili ještě trestné střílení, asi by bylo hotovo. Ale Hodonín se nikdy nevzdává, musím uznat, že hráli opravdu dobře, kvalitní mužstvo.

Draci Šumperk vs Hodonín zdroj foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Nebyla druhá třetina až zbytečně moc nervózní a emotivní? Přišla spousta vyloučení a střetů.

Pavel Hulva: Mužstvo, které prohrává o dva a více gólů, potřebuje vždycky něco změnit. A Hodonín to zkoušel tímto způsobem. My to o nich ale víme, často chodí do hráčů, i když hrajeme na jejich ledě. Rozhodčí pískali na obě strany férově, ačkoli se kvůli tomu hra kouskovala. Byli jsme každopádně na něco podobného připraveni.

Co třetí část? Zdálo se, že jste do ní vstoupili docela pasivně.

Pavel Hulva: Je to těžké. Soupeř hrál hodně dopředu a je fakt, že jsme se možná až moc zatáhli. Oni toho využili, ale stačili jsme se z problémů zavčas dostat, takže v pohodě.

Začal jste na začátku zápasu se čtyřmi útoky. Podle čeho se rozhodujete, zda do hry pošlete i poslední formaci, nebo jen první tři?

Pavel Hulva: Každopádně podle soupeře. Hodonín má opravdu dobré bruslaře a hrají na čtyři kompletní útoky, takže bylo naším cílem rozložit síly. Je potřeba, aby první tři formace měly dostatek sil na závěr utkání. I čtvrtá lajna pro nás má určitou váhu. V sobotu hráli všichni dobře.

Draci Šumperk vs Hodonín zdroj foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Pomalu se blíží konec přestupního období. Budete sázet na současné mužstvo, nebo ještě kádr nějak doplníte?

Pavel Hulva: Jádro zůstává celé, žádné velké změny nechystáme. Do konce ledna je dost času, to by snad muselo přijít nějaké velké zranění, což si samozřejmě nikdo nepřeje. Prozatím o změnách neuvažujeme.

TK před zahájením sezóny zdroj foto: archiv

A co střídavé starty?

Pavel Hulva: Nějaké už máme, například obránce Matěje Bažanta, který už tu hraje. Ještě jsou v záloze další dva hokejisté, o nich ale zatím mluvit nebudu.

Jaké je vaše hokejové přání do roku 2018?

Pavel Hulva: Aby nám aktuální forma vydržela co nejdéle. V domácích zápasech jsme jen dvakrát klopýtli, a to navíc ve vyrovnaných duelech s Kopřivnicí a Porubou. Zároveň bych rád, aby kluci herní pohodu přenesli i na venkovní kluziště.

 
 

Autor: red., Martin Schwarz

Fotogalerie

trenér Pavel Hulva           zdroj foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.