Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Co zjistili inspektoři ČOI, jako turisté?

12. srpna 2014 - 10:42

Zpět na seznam článků

Uložili pokuty přesahující půl milionu

Co zjistili inspektoři ČOI, jako turisté?

ilustrační snímek zdroj foto:ČOI

Hlavní turistická sezóna je období, ve kterém nezahálejí ani inspektoři České obchodní inspekce. Monitorují od dubna až do konce září prodej zboží a služby poskytované na většině míst, kam míří dle turistických průvodců tisíce domácích i zahraničních návštěvníků.

V rámci celé České republiky je bezpočet kulturních a historických památek, ubytovacích služeb, sportovních areálů nebo o stánků s občerstvením, suvenýry či různým sezónním sortimentem. „Ve druhém čtvrtletí naši inspektoři vytipovali ke kontrole 308 provozoven a nedostatky zjistili ve 110 z nich. Celkem byly uloženy v tomto období pokuty přesahující 500 tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí České obchodní inspekce Ivana Divišová.

Výsledky kontrolní akce prokázaly, že dochází stále ve značné míře k porušování zákona a také k poškozování spotřebitelů, což zejména v případě zahraničních návštěvníků poškozuje dobré jméno České republiky i poctivých podnikatelů v oblasti cestovního ruchu.

Česká obchodní inspekce neomezuje kontrolu jen na služby a prodej v rámci turistického ruchu. „Inspektoři se zaměří také na doplňkové služby a specializovaný sortiment prodeje, například suvenýry, tradiční české výrobky. Souběžně probíhají kontrolní akce zaměřené na další tradičně problémové oblasti, např. na veřejné stravování, služby a prodej orientované na sportovní aktivity apod.,“ dodala mluvčí Divišová.

Autor: red.,I.Divišová

Fotogalerie

ilustrační snímek            zdroj foto:ČOI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.