Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 04. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Platnost řidičáků a technických prohlídek je prodloužena

04.03.2021 - Platnost řidičáků a technických prohlídek je...

Počasí

04.03.2021 - Čtvrtek

Teplota: 9 / 0 - Zataženo

05.03.2021 - Pátek

Teplota: 4 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Čokoládový festival zasáhne Velké Losiny, Loučnou i Dlouhé Stráně

21. září 2015 - 09:30

Zpět na seznam článků

Přípravy na první Čokoládové lázně vrcholí

Čokoládový festival zasáhne Velké Losiny, Loučnou i Dlouhé Stráně

Čokoládový festival 2015 foto: M. Langer

Čokoládové klobouky, ale i další překvapení připravují v těchto dnech ve velkolosinské pralinkárně. Festival Čokoládové lázně začne v podhůří Jeseníků už tuto sobotu.

Dorazí spousta zajímavých hostů, mezi nimi i absolvent školy nejslavnějšího šéfkuchaře bez čepice Jamieho Olivera. „Klobouky z čokolády, čokoládové šperky, vějíře a škrabošky připravujeme pro módní přehlídky, které jsou součástí festivalu. Sami jsme zvědaví, jak všechno dopadne. Modelky nebudou mít jednoduchý úkol. Jeden čokoládový klobouk váží kolem jednoho a půl kila,“ říká organizátorka akce Jana Kašparová.

čokoládové klobouky zdroj foto: H. Písková

Do festivalového programu přibyla ještě v minulém týdnu další překvapení.  V sobotním programu vystoupí skvělý velkolosinský V. Band. Termální lázně Velké Losiny se rozhodly uspořádat speciální noční koupání s rautem. A Loučná nad Desnou zve do zámeckého parku na neopakovatelnou ohňovou show s workshopem. Pro milovníky nevšedních zážitků jsou připraveny závody O čokoládovou brusli na Dlouhých Stráních.

Pro mnohé bude překvapením také lahodné čokoládové menu Michaela Solničky z Jeseníku, který je známý pod přezdívkou Mr. Steak. „Milovníci gastronomických zážitků se mohou těšit na vyzrálé steakové maso nebo zvěřinu z jesenických honiteb. Vše samozřejmě v kombinaci s lahodnou čokoládou,“ prozradil v minulém týdnu kuchař z Jeseníku, který má za sebou třináct let praxe jako šéfkuchař ve špičkových rakouských restauracích a může se pochlubit absolutoriem školy věhlasného anglického kuchaře Jamieho Olivera.

Michael Solnička zdroj foto: Čokoládový festival 2015

„Návštěvníkům festivalu doporučujeme volnočasový oděv i obuv, tak aby si dosyta mohli užít rekreační pohybové aktivity. Po vstupu na festival obdrží každý účastník festivalový náramek, který mu zaručí přístup na všechny připravované aktivity a navíc i zážitkovou kartu, která bude slosovatelná. Šťastlivci mohou ještě vyhrát zajímavé ceny od partnerů Čokoládových lázní,“ dodává další z organizátorů Jaroslav Bokůvka.

ilustrační snímek zdroj: Čokoládový festival 2015

Čokoládové lázně se uskuteční ve Velkých Losinách, Loučné nad Desnou a Dlouhých Stráních v sobotu 26. a v neděli 27. září, oba dny od 10 do 17 hodin.

vstupenka zdroj: Čokoládový festival 2015

Informace o tom, co vše si užijete za zakoupenou vstupenku i časový harmonogram akce najdete ZDE

Autor: red., H. Písková

Fotogalerie

Čokoládový festival 2015                     foto: M. Langer

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.