Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 23. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hasiči Olomouckého kraje převzali celostátní medaile

22.10.2019 - Hasiči Olomouckého kraje převzali celostátní medaile -...

Počasí

23.10.2019 - Středa

Teplota: 20 / 13 - PoloJasno

24.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 20 / 13 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Čtvrté Dny architektury i čtrnáctá PechaKucha Night

30. září 2019 - 08:56

Zpět na seznam článků

V Šumperku

Čtvrté Dny architektury i čtrnáctá PechaKucha Night

PechaKucha opět v Oku zdroj foto: kino Oko

Filmové projekce, návštěvu radnice, přednášku i procházky nabídnou již čtvrté Dny architektury, které v Šumperku vypuknou v pátek 4. října. V sobotu večer je navíc okoření již 14. šumperská PechaKucha Night.

Akci pořádá Šumperský okrašlovací spolek. „Takovým leitmotivem předchozích ročníků bylo volání po městském architektovi v Šumperku,“ říká k tomu předseda spolku Radovan Auer. „Momentálně vrcholí výběrové řízení na něj a městská rada by jej mohla již na nejbližším zasedání schválit. Čtvrtý ročník by tedy mohl být takovou malou oslavou hnutí ledů.“

Středobodem akce bude literární vinárna Bukowski s přilehlým sálkem. Tam proběhnou tři filmové projekce – Central Bus Station o jednom z největších a nejobludnějších autobusových nádražích na světě, dokument o Franku Lloydu Wrightovi i o městě za polárním kruhem.

Také přednáška o pozapomenutých šumperských architektech. Architekt Vít Janků, který měl na starosti její nedávnou rekonstrukci vezme v rámci konceptu „Hurá dovnitř!“ zájemce do útrob radnice. V neděli pak zájemce ještě čeká procházka po vilkách, které město proslavily – Šumperácích.

V sobotu popoledni pak spolek pokřtí svoji intervenci do veřejného prostoru, která vyroste vedle bluesové lavičky. Stát zde bude poeziomat – automat na básničky.

Spolek spojil Dny architektury s již zavedeným a oblíbeným večerem bleskových prezentací. 14. šumperská PechaKucha Night proběhne v sobotu 5. října od dvaceti hodin dvaceti minut v Kině Oko. Prostor na ní dostanou nejen architektura a design, ale také ekologie, módní fotografie, slam poetry či nezávislý film

Vstup na akce v rámci Dnů architektury je volný, vstupné dobrovolné. Lístky na PechaKucha Night jsou v prodeji v rezervačním systému Kina Oko.

Autor: red., R. Auer

Fotogalerie

PechaKucha opět v Oku                   zdroj foto: kino Oko

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

DŽEMFEST 2019 - I.

DŽEMFEST 2019 - I.

Fotek: 64
Přidáno: 21.10.2019

DŽEMFEST 2019 - II.

DŽEMFEST 2019 - II.

Fotek: 70
Přidáno: 21.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.