Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 30. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Sportovní hry seniorů

29.05.2024 - Sportovní hry seniorů - Konal se již devátý ročník

Počasí

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 20 / 11 - obcasny-Déšť

31.05.2024 - Pátek

Teplota: 20 / 12 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Čtvrtý ročník běžeckého závodu ŠumpeRUN

15. srpna 2022 - 11:56

Zpět na seznam článků

V sobotu 10. září

Čtvrtý ročník běžeckého závodu ŠumpeRUN

ŠumpeRUN 2021 foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Druhý víkend v září téměř již tradičně patří běhání. Historické centrum města se na čas promění v běžecké závodiště se startem a cílem před budovou radnice na náměstí Míru. Závod se poběží na trati dlouhé 3,33 km a ke zdolání celého závodu budou potřeba tři kola. Součástí bude i závod týmových štafet a závody dětí.

Závodníci poběží třikrát 3,33 km dlouhý okruh, který stejně jako v minulých letech povede podél nejvýznamnějších šumperských památek a dobře známých staveb jako je radnice, klášterní kostel, Geschaderův dům, divadlo, Pavlínin dvůr a další. Divácky nejzajímavější bude bezesporu část tratě na nám. Míru, na Hlavní třídě a v Sadech 1. máje, kde bude nejvíce příležitostí fandit favoritům. „Věříme, že podobně jako v minulých letech diváci vytvoří skvělou atmosféru všem závodníkům,“ říkají jedním hlasem pořadatelé.

Do závodu se zatím přihlásilo více než sto padesát závodníků. Míst na startovní listině jednotlivců i štafet je zatím dostatek, přesto pořadatelé doporučují s registrací do závodu neotálet a přihlásit se co nejdříve. Počet míst je omezený a vyprodáno může být během okamžiku.

Registrace probíhají pouze online na webu sumperun.cz. Kdo si netroufá na celo „desítku“, může zkusit zaběhnout jen jedno kolo spolu s dalšími dvěma týmovými partnery. Součástí hlavního závodu jsou totiž týmové štafety. Tříčlenná mužská, ženská i smíšená družstva poběží v rámci hlavního závodu. Samozřejmou součástí jsou závody dětí. Ty budou stejně jako dospělí rozděleni do různých věkových kategorií. Ty nejmenší poběží krátký závod na 100 m, větší děti zaběhnou více než 1,5 kilometru a nejstarší trať dlouhou téměř 2,5 km. Přihlášky do závodů dětí budou probíhat pouze v den závodu, nikoliv předem.

Novinkou letošního ročníku je vypsání Prize Money pro vůbec nejlepší běžce. První tři muži a tři ženy v absolutním pořadí obdrží finanční odměnu. To může do Šumperka přilákat i zajímavé běžecké osobnosti. Tito absolutní vítězové již nebudou ale vyhlašování ve věkových kategoriích. Zůstávají také kategorie jako nejlepší běžec a běžkyně ze Šumperka a také z partnerských měst – letos přislíbili účast závodníci z německého Bad Hersfeldu a polské Nysy.

Prezentace budou stejně jako vloni probíhat ve vestibulu radnice. Vyzvedávat si svá startovní čísla bude možné pouze v den závodu, prezentace začínají v 9 hodin a končí vždy hodinu před startem závodu v dané kategorii. Startovní čísla budou obsahovat elektronický čip pro měření času. Nově najdou závodníci šatny, úschovnu zavazadel a také sprchy v tělocvičně školy v „zámečku“ – v Bulharské ulici v těsné blízkosti náměstí Míru.

V první polovině září doznívá léto, proto bude závod připraven i na případná vedra. Osvěžovací stanice bude opět jedna, ale protože je závod na tři kola, k dispozici bude během závodu třikrát. Asistenci poskytnou vedle městské a stání policie také dobrovolní hasiči z Temenice.

Autor: red., S.Singerová - mus, zdroj foto: archiv sumpersko.net - Milan Jeřábek

Fotogalerie

ŠumpeRUN 2021           foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek
ŠumpeRUN 2021           foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek
ŠumpeRUN 2021           foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek
ŠumpeRUN 2021           foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek
ŠumpeRUN 2021           foto: archiv sumpersko.net - M. JeřábekŠumpeRUN 2021           foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.