Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 23. září 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Univerzita Palackého hledá dárce kostní dřeně

22.09.2020 - Univerzita Palackého hledá dárce kostní dřeně -...

Počasí

23.09.2020 - Středa

Teplota: 23 / 15 - Oblačno

24.09.2020 - Čtvrtek

Teplota: 22 / 15 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Čtyřlístek slavil dvacáté narozeniny

05. září 2020 - 14:22

Zpět na seznam článků

Na radnici v Šumperku

Čtyřlístek slavil dvacáté narozeniny

Čtyřlístek slavil dvacáté narozeniny zdroj foto: mus

Narozeninová oslava se odehrála v obřadní síni historické budovy radnice v Šumperku. Dvacet let od svého založení slavil Klub Čtyřlístek, který aktivně pomáhá zdravotně postiženým dětem, mládeži a jejich rodinám. Dobrou duší šumperského Čtyřlístku je Kristina Hrozová, které stála u jeho zrodu. Poděkovala vedení města, které reprezentoval místostarosta Jakub Jirgl za přízeň, i svým členům, kteří dostali pamětní list a malý dárek od města.

Klub Čtyřlístek v Šumperku nabízí rodinám se zdravotně postiženými dětmi, jejich zdravými sourozenci nebo kamarády trávit podzimní, zimní víkendové pobyty společně na horách i týdenní prázdninový ozdravný pobyt v přírodě, kde prožijí rodiče spolu s dětmi pod vedením asistentů zajímavý program - poznávací výlety, sportovní hry a soutěže, jízdu na koních, koupání, táboráky, noční hry.

Čtyřlístek nemá svoje prostory, nemá kancelář ani klubovnu, proto se schází pouze na akcích. „Čtyřlístku držím moc palce. Činnost klubu je velice záslužná a důležitá. Často se totiž na rodiny, které se starají o člověka se zdravotním postižením, zapomíná. Čtyřlístek umožňuje velice důležitou věc, a to je uvědomění si, že rodiny v tom nejsou samy a mohou si předávat cenné zkušenosti. Věřím, že v klubu vyrostou další následovníci, kteří budou v činnosti pokračovat. Všem za to moc děkuji a jsem rád, že vás mohu podporovat,“ řekl na narozeninové oslavě Jakub Jirgl.

Čtyřlístek slavil dvacáté narozeniny zdroj foto: mus

Čtyřlístkové rodiny jsou od Jeseníku, Šumperka a jeho přilehlých obcí, také z Olomouce, Kroměříže, Brna a Velkého Meziříčí. Cílem Klubu je vzájemné předávání znalostí, dovedností, členové se podělí o své radosti i starosti a alespoň na chvíli zapomenou na své problémy a potíže. Domů odjíždějí odpočatí, děti si odvážejí spoustu pěkných zážitků.

O činnost klubu se starají dobrovolníci, finance získávají od sponzorů, z členských příspěvků, z různých grantů a dotací.

Autor: red., S.Singerová - mus, zdroj foto: mus

Fotogalerie

Čtyřlístek slavil dvacáté narozeniny     zdroj foto: mus

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 II.

ŠumpeRUN 2020 II.

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

ŠumpeRUN 2020 I.

ŠumpeRUN 2020 I.

Fotek: 63
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.