Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 05. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička narazila do údržbového vozu

04.12.2023 - Opilá řidička narazila do údržbového vozu - Kolize se...

Počasí

05.12.2023 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Sníh

06.12.2023 - Středa

Teplota: 0 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Cvičení hasičů a záchranářů v kraji

02. listopadu 2023 - 14:10

Zpět na seznam článků

Jak zabránit šíření nebezpečné nákazy

Cvičení hasičů a záchranářů v kraji

Cvičení hasičů a záchranářů v kraji zdroj foto: HZSOLK

Mladá žena se vrátí z Libérie a trpí vysokými horečkami. Když druhý den začne krvácet z nosu a úst, rozhodne se vyhledat pomoc na urgentním příjmu prostějovské nemocnice. Následně se rozbíhá rozsáhlá akce složek integrovaného záchranného systému, která se aktivuje při podezření na výskyt vysoce nakažlivé nemoci. Všichni záchranáři musejí urychleně zareagovat, aby ochránili personál zařízení, pacienty, zabránili šíření vysoce nebezpečné nákazy a minimalizovali riziko jejího přenosu.

Jak by celý proces ve skutečnosti vypadal, si ve středu 1. listopadu v prostějovské nemocnici vyzkoušeli pracovníci krajské hygienické stanice, hasiči, záchranáři a policisté při součinnostním taktickém cvičení. „Zásah pod organizačním řízením hasičů prověřil komunikaci mezi jednotlivými složkami, jejich koordinaci součinnosti i aktivaci štábu velitele zásahu. Cílem bylo rovněž ověřit koordinační postupy hygieniků, biohazard týmu i ostatních zúčastněných složek při mimořádné události při výskytu vysoce nakažlivé nemoci,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Zasahující pracovali v ochranných oblecích a filtračních maskách. „Aktivována byla také dekontaminační stanoviště, kterými museli projít všichni, kdo přišli s nakaženým pacientem do styku. Ve speciálním transportním izolačním prostředku byl nakažený muž naložen do sanitního vozu a byl simulován převoz do Prahy do FN Bulovka, kde by si jej v reálné situaci převzalo Národní centrum pro izolaci a léčbu vysoce nebezpečných nákaz,“ sdělila Lucie Balážová.

Díky nasazení všech záchranných složek byly splněny cíle cvičení. „Celkově se zúčastnilo padesát osob, na místě bylo využito patnáct kusů výjezdové techniky HZS, PČR i ZZS. Při cvičení byla povolána i speciální technika, a to chemické kontejnery, protiplynový automobil či velitelsko-spojový vůz,“ upřesnila mluvčí.

Seznam zúčastněných složek IZS a dalších subjektů: Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje;Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje; Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje, speciální Biohazard tým; AGEL Středomoravská nemocniční a.s., Nemocnice AGEL Prostějov; Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje se sídlem v Olomouci; Městská policie Prostějov

Autor: red., L. Balážová, zdroj foto: HZS OLK

Fotogalerie

Cvičení hasičů a záchranářů v kraji   zdroj foto: HZSOLK
Cvičení hasičů a záchranářů v kraji   zdroj foto: HZSOLK
Cvičení hasičů a záchranářů v kraji   zdroj foto: HZSOLK
Cvičení hasičů a záchranářů v kraji   zdroj foto: HZSOLK
Cvičení hasičů a záchranářů v kraji   zdroj foto: HZSOLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.