Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 19. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mladík při noční obchůzce Zábřehem ničil zaparkovaná vozidla

18.08.2019 - Mladík při noční obchůzce Zábřehem ničil...

Počasí

19.08.2019 - Pondělí

Teplota: 28 / 18 - obcasny-Déšť

20.08.2019 - Úterý

Teplota: 26 / 17 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Czech Cycling Tour vyhrál Ital Ulissi

15. srpna 2016 - 21:27

Zpět na seznam článků

Nejlepším z domácích jezdců je Karel Hník na čtvrtém místě

Czech Cycling Tour vyhrál Ital Ulissi

Czech Cycling Tour vyhrál Ital Ulissi, nejlepším z domácích jezdců je Karel Hník na čtvrtém místě zdroj foto:Olk.

Skvělé čtvrté místo vybojoval český jezdec Karel Hník ze stáje Verva Activejet v 8. ročníku etapového závodu Czech Cycling Tour. Ve čtvrté závěrečné etapě se startem v Olomouci a cílem po devíti okruzích v Dolanech zvítězil ve spurtu celého hlavního pelotonu Belgičan Baptiste Planckaert z týmu Wallonie Bruxelles, žlutý trikot pro celkového vítěze podniku kategorie 2.1. UCI uhájil s přehledem Ital Diego Ulissi ze stáje ProTour Lampre Merida.

Na závodníky v závěrečné etapě čekalo 157 kilometrů a ty podle očekávání celkové pořadí nezměnily. Hned po startu na Horním náměstí v Olomouci unikl kvartet Weitse Boosmans (Belg.), Michael Kukrle (Whirlpool Author), Martjin Verschoor (Niz.) a jeho krajan Johim Ariesen. Po pár kilometrech se na ně dotáhli Polák Paweł Cieślik a Jan Božič ze Slovinska. Šestice si mezi sebe rozdělila všechny body na třech rychlostních a dvou vrchařských prémiích, její náskok narostl až na šest minut, ale vzhledem k tomu, že nikdo z nich nebyl v popředí výsledkové listiny, tak to ty nejlepší nechalo v klidu.

Czech Cycling Tour vyhrál Ital Ulissi, nejlepším z domácích jezdců je Karel Hník na čtvrtém místě zdroj foto: Olk.

Tempo pelotonu si hlídali především jezdci tří stájí - Cannondale Drapac, Lampre Merida a CC Sprandi Polkowice jejichž zástupci drželi před startem tři první místa v průběžném hodnocení a kontrolovali situaci. Až na devítikilometrovém okruhu začali náskok postupně snižovat. Šest kol před cílem na tři minuty a těsně po nájezdu do sedmého okruhu přesila uprchlíky pohltila. Dvě kola před koncem se pokusil o samostatnou akci Američan Zepunkte z Cannodale, ale desetivteřinový náskok, který získal ostatní rychle zlikvidovali a bylo jasné, že ke slovu o etapový vavřín přijdou ke slovu spurteři.

O ten bojovala veliká skupina jezdců, závodníci Cannondale a Lampre se hlídali a toho využil Planckaert, který si dojel pro prvenství následován Wippertem a Španělem Garciou Garcia (Klein Constantia). Nejlepší z našich jezdců byl Schlegel, který projel cílem na 15. místě.

Nejspokojenější byl ale určitě Ulissi, který vybojoval cenný celkový triumf, když před druhým Nizozemcem Sebastianem Langelveldem (Cannondale Drapac) uhájil náskok 26 vteřin, který si získal ve třetí vítězné etapě do Šternberku, pro Hníka je čtvrté místo velice cenným výsledkem. "Dnes to bylo v pohodě. Jezdci Lampre Merida a Cannondale si vše hlídali, nikdo nenastupoval. Se čtvrtým místem v tak kvalitní konkurenci jsem určitě spokojený, je to určitě nejlépe náš obsazený závod," řekl Karel Hník, který si svým výkonem řekl i o nominaci na evropský šampionát.

To samé platí i v případě Michala Schlegela z celku Klein Constantia, který v konečném pořadí vybojoval skvělou osmou pozici a vyhrál soutěž mladých jezdců do 23 let. "Žlutý trikot by byl lepší jak bílý. Je to náš největší závod a závodil jsem s jezdci, kteří jezdí podniky o třídu výše. Pro mě bylo výborné, že jsem s nimi mohl jet a příjemné vidět, že i oni si vedle mě dávají. Snažil jsem se uspět co nejlépe v celkové klasifikaci a výhra mezi mladými je bonus," řekl Michal Schlegel, který rovněž myslí na start na mistrovství Evropy. "Ale nyní je prioritní start na Tour de Avenir," řekl ke svému dalšímu závodění v letošní sezoně Schlegel.

Czech Cycling Tour vyhrál Ital Ulissi, nejlepším z domácích jezdců je Karel Hník na čtvrtém místě zdroj foto: Olk.

Konečné pořadí:1. Ulissi (It./Lampre Merida) 13:06:26, 2.Langeveld (Niz./Cannondale) -26, 3. Rebellin (It./CCC Sprandi Polkowice) -33,4. Hník -41, 5. Bevin (N. Zél./Cannondale) -1:18, 6. De la Parte (Šp./CCC Sprandi Polkowice) -1:29,...8. Schlegel -1:33, 39. Polnický -6:38.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

  Czech Cycling Tour vyhrál Ital Ulissi, nejlepším z domácích jezdců je Karel Hník na čtvrtém místě   zdroj foto:Olk.

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

Fotek: 40
Přidáno: 16.08.2019

MFF Šumperk – čtvrtek 15. srpna

MFF Šumperk – čtvrtek 15. srpna

Fotek: 33
Přidáno: 15.08.2019

MFF Šumperk – středa 14. srpna

MFF Šumperk – středa 14. srpna

Fotek: 37
Přidáno: 14.08.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.