Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. března 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí

21.03.2023 - Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí -...

Počasí

22.03.2023 - Středa

Teplota: 14 / 4 - obcasny-Déšť

23.03.2023 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 8 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

DNES!Operu z La Scaly uvidíte v přímém přenosu v Šumperku

10. února 2014 - 09:04

Zpět na seznam článků

Pařížská opera živě (La fanciulla del West)

DNES!Operu z La Scaly uvidíte v přímém přenosu v Šumperku

La fanciulla del West zdroj:kino Oko

Kino Oko po úspěšném přenosu zahájení operní sezóny z La Scaly přenese operu Giacoma Pucciniho Děvče ze Západu. „Přenos začne v pondělí 10.února v 19.30 hodin. Představení bude uvedeno v původním znění v italštině. V současné chvíli připravujeme titulkovací zařízení, takže budeme přenos titulkovat do češtiny,“ informoval ředitel kina Oko Kamil Navrátil.

La fanciulla del West zdroj:kino Oko

Děvče ze Západu je příběhem osamělých duší žijících na okraji světa, příběhem plným smíchu i slz. Hlavní hrdinka Minnie, majitelka baru na Divokém západě, předčítá svým zákazníkům po večerech úryvky z Bible. Její srdce nešťastně vzplane pro místního banditu Johnsona, za jehož drsným zevnějškem brzy odhalí dobré srdce. Pucciniho Děvče ze Západu spatřilo poprvé světlo světa v roce 1910 v Metropolitní opeře v New Yorku, jakožto vůbec první operní westernové představení.

La fanciulla del West zdroj:kino Oko

V šumperském kině diváci v průběhu posledního půl roku měli možnost spatřit přímý přenos koncertu Keane z Berlín i operu Traviata od italského skladatele Giuseppe Verdiho. „Od září jsme usilovali o možnost přenášet Rusalku z Metropolitní opery NY, která má premiéru 6.února. Podmínky ze strany poskytovatele bohužel nebyly akceptovatelné. Bylo nám nabídnuto, že můžeme Rusalku mít, ale museli bychom vzít celou operní sezónu z metropolitní s tím, že již nemůžeme dávat přenosy z dalších operních domů, a to by byla velká škoda,“ doplňuje informace k přenosům Navrátil.

Na přímý přenos opery z LaScaly se v šumperském Oku náležitě připravují.“Pro návštěvníky připravíme programy a drobné pohoštění, takže se mají na co těšit,“ láká na přenos Kamil Navrátil.

 

Autor: red.,K.Navrátil

Fotogalerie

La fanciulla del West      zdroj:kino Oko

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.