Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. června 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Cyklostezka spojuje Uničov s Litovlí

24.06.2022 - Cyklostezka spojuje Uničov s Litovlí - Má unikátní...

Počasí

25.06.2022 - Sobota

Teplota: 22 / 17 - Bouřky

26.06.2022 - Neděle

Teplota: 29 / 14 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dárci krve převzali Zlaté kříže

03. června 2022 - 17:07

Zpět na seznam článků

Za osmdesát bezplatných odběrů krve

Dárci krve převzali Zlaté kříže

Dárci krve převzali Zlaté kříže zdroj foto: OLK

Zlaté kříže Českého červeného kříže (ČČK) si ve čtvrtek 2. června odnesli ze slavnostního setkání dárci nejvzácnější tekutiny. Ocenění jim v jednom ze sálů Regionálního centra Olomouc předali hejtman Josef Suchánek a náměstek pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

ČČK spolu s hejtmanstvím uděluje Zlaté kříže dárcům z celého kraje, a to za osmdesát bezplatných odběrů krve. V loňském roce tohoto počtu odběrů dosáhlo dvě stě šest dárců, z toho 167 mužů a 39 žen. Nejstarší dárce má v rodném listě uvedený rok narození 1956 a nejmladší 1995.

V Olomouci krev darovalo devadesát dva, v Přerově dvacet devět, v Hranicích devět, v Šumperku padesát, v Prostějově dvacet a v Jeseníku šest lidí. „Přestože jde medicína stále kupředu, krev zůstává nenahraditelnou. Bez dárců by lékaři jednoduše nemohli uzdravovat. Proto vám chci poděkovat za sebe, celý náš kraj, ale i za všechny pacienty, kterým jste zachránili život,“ řekl hostům v sále hejtman Josef Suchánek.

Olomoucký kraj se na organizaci slavnostního předávání Zlatých křížů podílí od roku 2013. Kromě toho každý rok podporuje oblastní spolky Českého červeného kříže. Také letos jim poskytl částku ve výši tři sta tisíc korun. „Díky tomu může Český červený kříž bezpříspěvkové dárcovství krve v Olomouckém kraji podpořit. Část peněz využije k pořádání série kurzů první pomoci pro příslušníky integrovaného záchranného systému v Olomouckém kraji, pracovníky veřejné správy a také veřejnost,“ doplnil náměstek Dalibor Horák.

Zlaté kříže dostali nejen ti, kteří absolvovali osmdesát bezplatných odběrů, oceněni byli i ti, kteří krev na transfúzní stanici Olomouc darovali 160krát. V Olomouckém kraji funguje šest transfuzních stanic, které registrují okolo šestnácti tisíc dárců krve.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

Dárci krve převzali Zlaté kříže     zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Den Policie ČR aneb IZS v akci II

Den Policie ČR aneb IZS v akci II

Fotek: 80
Přidáno: 23.06.2022

Den Policie ČR aneb IZS v akci I

Den Policie ČR aneb IZS v akci I

Fotek: 79
Přidáno: 23.06.2022

Zastavení v Branné II

Zastavení v Branné II

Fotek: 30
Přidáno: 19.06.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.