25.04.2024 - Dietos vs Golems - Pozvánka na zápas

David Jílek vyhrál závod Mlynman Half

02. června 2015 - 13:29

Porazil i zkušené triatlonisty

Davidův Mlýn - závod Mlynman zdroj foto. P. Jílek

Zábřežský triatlonista týden před Czechmanem bral vítězství na závodu Mlynman Half v Davidově Mlýně.

V sobotu 30. května hostil Davidův Mlýn na Kružberku triatlonisty. Závod Mlynman Half byl vypsán na polovičních ironmanských tratích. Z důvodu teploty vody (12,5 °C) bylo plavání zkráceno na 500m. Cyklistika (90 km) a běh (21 km) zůstaly beze změny.

Na start se mimo jiné postavili i triatlonisté jako Petr Vabroušek, Dan Polanský, Tomáš Matera a loňský vítěz Milan Merva. Po plávání byly rozdíly mezi nejlepšími závodníky nepatrné a na kolo nasedal David mezi prvními.

V cyklistické části s převýšením 1450 m si postupně  vytvářel náskok až na  4 min., se  kterými dorazil do depa před Tomáčem Materou, Petrem Kopřivou a Petrem Vabrouškem.  Zkušený matador Petr Vabroušek se během prvních 10 km propracoval na druhou pozici a pomalu ukrajoval Davidův náskok. Zhruba 4 km před cílem už David nenechal nic náhodě a doběhl si pro cenné vítězství v celkovém čase 4:18:01.

Autor: red., Petr Jílek, zdroj foto: P. Jílek