Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 01. října 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

BK Havlíčkův Brod vs Draci Pars Šumperk 5:1

01.10.2023 - BK Havlíčkův Brod vs Draci Pars Šumperk 5:1 - Reportáž...

Počasí

01.10.2023 - Neděle

Teplota: 17 / 7 - Oblačno

02.10.2023 - Pondělí

Teplota: 20 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dějiny města Šumperka

25. září 2020 - 13:11

Zpět na seznam článků

Pozvánka na křest knihy

Dějiny města Šumperka

pozvánka zdroj: R. Auer

Na první říjnový víkend naplánoval restart své činnosti Šumperský okrašlovací spolek. „Koronavirus poněkud paralyzoval naši činnost, restriktivní opatření přetrvávají, ale rozhodli jsme se pokračovat v našich aktivitách, při dodržení všech hygienických opatření, ovšem v duchu přesvědčení, že absenece sociálního kontaktu může mít na společnost více devastující vliv, než samotný koronavirus,“ říká předseda spolku Radovan Auer.

Ve čtvrtek 1. října spolek konečně pokřtí Dějiny města Šumperka. Původní březnový termín křtu byl z důvodu koronavirové krize zrušen, říjnový termín již spolek rušit nechce. „Kniha už je na světě půl roku, moc dobře se prodává, místní ji chtějí mít v knihovničce a turisté ji kupují jako dárek. Díky tomu, že ji vydalo renomované nakladatelství ARGO, se dá pořídit v knihkupectvích v celé republice a dělá tak městu skvělou reklamu. Je tedy načase její cestu světem odstartovat i oficiálně.“

Křest je organizován tak, aby se při něm nesetkalo naráz mnoho lidí. Od šestnácti hodin proběhne přípitek a autogramiáda v knihkupectví Kosmas na Hlavní třídě. Od sedmnácti hodin pak proběhne přednáška Evy Hudcové o významu Franze Harrera i úskalích překladu jeho knihy v přednáškovém sále Vlastivědného muzea v Šumperku.

Knihu se podařilo vydat po tříletém úsilí. Autorem je jedna z klíčových osobností historie města - Franz Harrer. „Kniha vyšla poprvé v němčině v roce 1923, nikdy nevyšla v češtině, české vydání tak přichází takřka sto let po vydání německém. Kniha si neklade za cíl být vyčerpávající historiografickou publikací, Harrerův úhel pohledu je v ní silně přítomen, díky rozsáhlému poznámkovému a rejstříkovému aparátů a úsilí řady historiků a dalších odborníků v čele s překladatelkou knihy Evou Hudcovou a za přispění Drahomíra Polácha však jde o klíčový zdroj k poznání historie našeho města," upřesnil Auer.

Autor: red., R. Auer,

Fotogalerie

pozvánka               zdroj: R. Auer

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

BASKET: TJ Šumperk vs BK Příbor 79:45

BASKET: TJ Šumperk vs BK Příbor 79:45

Fotek: 70
Přidáno: 30.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Fotek: 45
Přidáno: 28.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Fotek: 65
Přidáno: 26.09.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.