Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 15. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s pesticidy

15.06.2024 - Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s...

Počasí

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

16.06.2024 - Neděle

Teplota: 22 / 15 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Děkuji za skvělý závod, vzkazuje Carlo Capalbo

27. června 2016 - 10:26

Zpět na seznam článků

Trať olomouckého závodu byla doslova obsypaná tisícovkami fanoušků

Děkuji za skvělý závod, vzkazuje Carlo Capalbo

Mattoni 1/2Maratonu Olomouc zdroj foto: RundCzech

Velké očekávání vzbuzoval sedmý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. Startovní pole nabité světovými hvězdami, kapacita závodu naplněná několik týdnů dopředu či plejáda významných hostů nechávaly tušit, že letošní spojení RunCzech a Olomouce bude výjimečné. A to se v sobotu 25. června potvrdilo více než stoprocentně!

Olomouc je mezi městy zapojenými do RunCzech běžecké ligy výjimečná skvělou atmosférou. „Z průběhu letošního ročníku Mattoni 1/2Maratonu  zde jsem opravdu nadšený. Mé obrovské díky směřují všem, kdo se na zdárném průběhu závodu podíleli - ať už městu, kraji, jednomu každému partnerovi, dobrovolníkům a v neposlední řadě celému RunCzech týmu. Každý, kdo se o organizaci zasloužil, má svůj dílek na výsledné mozaice skvělého dne,” vzkazuje prezident organizačního výboru RunCzech Carlo Capalbo.

I letos byla trať závodu doslova obsypaná tisícovkami fanoušků, kteří freneticky hnali všechny běžce ke zdárnému cíli. Povzbuzování se běžcům hodilo o to více i kvůli velkému horku, které v závodní den na Hané panovalo. „Zdravotníci na trati a v cíli sice měli o trochu více práce než obvykle, ale naštěstí se nejednalo o vážné případy. Běžci k závodu v obtížných podmínkách přistoupili skutečně zodpovědně,” raduje se Capalbo.

Mattoni 1/2Maratonu Olomouc zdroj foto: RundCzech

Na start Mattoni 1/2Maratonu Olomouc se postavilo celkem 6 200 běžců, což ze zdejšího závodu dělá druhý největší půlmaraton v České republice. Celkový počet sobotních běžců se vyšplhal téměř k deseti tisícům, když se k půlmaratoncům přidalo 3 300 běžců dm rodinného běhu.

Mattoni 1/2Maratonu Olomouc zdroj foto: RundCzech

Stejně, jako organizátoři, také policie hodnotila sobotní akci, kdy během jednoho dne centrem hanácké metropole probíhali tisíce běžců.

Již od ranních hodin policisté pomáhali organizátorům, při zjišťování řidičů nevhodně zaparkovaných vozidel. „V průběhu bezpečnostního opatření policisté úzce spolupracovali nejen s pořadateli závodu, ale také se strážníky Městské policie Olomouc a mnoha dalšími subjekty. Společně se zdravotníky pomáhali v několika případech s ošetřením fanoušků, kterým se v centru dění na Horním a Dolním náměstí udělalo nevolno,“ uvedla krajský tisková policejní mluvčí Pavla Štenclová, která dodává: „V době téměř sedmihodinového opatření, zjistili policisté tři řidiče, kteří se dopustili přestupku tím, že odstranili bezpečnostní zábranu a úmyslně vjeli do trasy závodu a jednu ženu, která řídila motorové vozidlo pod vlivem alkoholu. Při orientační dechové zkoušce řidička nadýchala 3,36 promile.“

Po skončení závodu poskytli policisté pomoc řidičům z jiných měst, kteří po ukončení závodu nemohli najít trasu ke svým zaparkovaným vozidlům.

Autor: red., pis., T. Mahel

Fotogalerie

 Mattoni 1/2Maratonu Olomouc     zdroj foto: RundCzech

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.