Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 03. února 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Charitativní zápas v rámci Memoriálu Marka Tisoně

03.02.2023 - Charitativní zápas v rámci Memoriálu Marka Tisoně -...

Počasí

03.02.2023 - Pátek

Teplota: 3 / -1 - Sníh

04.02.2023 - Sobota

Teplota: 3 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dělají neobyčejné věci pro druhé lidi

01. ledna 2023 - 08:29

Zpět na seznam článků

Osm dobrovolníků z Olomouckého kraje převzalo Křesadlo 2022

Dělají neobyčejné věci pro druhé lidi

slavnostní předání - Křesadlo 2022 zdroj foto: Olk

Cenu za nezištnou a obětavou pomoc Křesadlo 2022 si v Olomouci převzalo osm výjimečných dobrovolníků.

V úterý 13. prosince jim poblahopřál také náměstek hejtmana Ivo Slavotínek. „Je mi velkou ctí, že jsem se mohl osobně setkat s lidmi, kteří v nezištné nehonorované pomoci ostatním spatřují smysl svojí práce a často i celého života. Cenu Křesadlo si bezpochyby zaslouží, stejně jako velkou úctu a poděkování. Na dobrovolnictví je úžasné, že z něj profitují obě strany. Pomáhající rozvíjí své sociální dovednosti, a to je mimořádně důležité pro děti a dospívající.“ uvedl během předávání cen náměstek .

Cenu Křesadlo obdrželi ocenění v šesti kategoriích, jako například dobrovolní hasiči, spolková činnost, sociální práce, zdravotnictví, humanitární činnost nebo volnočasové aktivity dětí a mládeže. „Mám velkou radost, že se i 12. ročník udělování Křesadel vydařil. Bez dobrovolnictví by řada velmi důležitých věcí v našem životě vůbec nefungovala, proto si velmi vážím každého člověka, který není lhostejný a je ochotný nabídnout svůj volný čas také druhým. Doufám, že oceňování přiláká do budoucna další zájemce o dobrovolnickou službu,“ doplnil Michal Umlauf, vedoucí olomouckého centra Maltézské pomoci, která projekt zaštiťuje.

Ocenění si lidé převzali během slavnostního aktu v Arcibiskupském paláci. Seznam dobrovolníků i činy, za které byli vyznamenáni, nabízí webové stránky maltezskapomoc.cz.

Autor: red., R. Kmochová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

slavnostní předání - Křesadlo 2022       zdroj foto: Olk
slavnostní předání - Křesadlo 2022       zdroj foto: Olk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.