Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Den otevřených dílen, farem a výroben

09. září 2021 - 13:28

Zpět na seznam článků

Zasáhne i Olomoucký kraj

Den otevřených dílen, farem a výroben

ilustrační snímek zdroj foto: B. Haušková

Den otevřených dílen, farem a výroben první Porta Aperta" pořádá v sobotu 25. září Asociace regionálních značek. V rámci celostátní akce otevře brány téměř sedmdesát řemeslných dílen, zemědělských farem a výroben potravin či nápojů, které spojuje to, že v nich vyráběné produkty byly oceněny některou z regionálních značek kvality.

Chybět nebudou ani Jeseníky, kde se návštěvníci mohou podívat do šesti provozoven. „Vedle jedinečné možnosti poznat, kde a jak certifikované produkty vznikají, a setkat se s jejich tvůrci, bude na řadě míst možné vlastnoručně si vyzkoušet výrobu a podle charakteru produkce budou připravené i ochutnávky či doprovodné programy pro děti i dospělé,“ uvedla Tereza Zatřepálková z Asociace regionálních značek.

V Olomouckém kraji se otevřou brány na Hané a v Jeseníkách.

Na Hané návštěvníky přivítá Doubravský dvůr u Červenky a keramická dílna ve Šternberku. V Jeseníkách bude na výběr mezi lahůdkami ve skle Via Delicia v Zábřeze, pivem z Kolštejna nebo z Losin, pálenkami a likéry z Maršíkova a sýry z Brníčka. Otevře se také farma v obci Stránské, které nese regionální značku pro výrobky z ovčího rouna. „Kromě exkurze do výrobních prostor čeká na návštěvníky i možnost vlastnoručního vyzkoušení výrobních postupů, dílna pro děti, a také si mohou návštěvníci projít Pastýřovu naučnou stezku. Zdejší farma nabídne také komentované prohlídky a kontakt s ovcemi, koňmi a krávami,“ popsala podrobněji koordinátorka značky JESENÍKY originální produkt® Barbora Haušková.

Akci pořádá Asociace regionálních značek. V České republice je certifikováno přes tisíc kvalitních místních produktů. Certifikát regionální značky garantuje místní původ a kvalitu řemeslného výrobku či potravin a přírodních produktů, služeb v cestovním ruchu a zážitků.

Autor: red., B. Haušková

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: B. Haušková

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.