Sobota 23. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

22.10.2021 - Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu...

Počasí

23.10.2021 - Sobota

Teplota: 9 / 4 - Oblačno

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 10 / 0 - SkoroJasno

Den otevřených dveří Charity Šumperk

22. září 2021 - 12:10

Zpět na seznam článků

Pozvánka

Den otevřených dveří Charity Šumperk

Charita Šumperk zdroj: CHŠ

Středisko domácí paliativní péče Charity Šumperk má nové zázemí Projekt Charity Šumperk, jehož realizace byla zahájena v roce 2020, byl letos v letních měsících dokončen.

Druhý zářijový týden byla slavnostně otevřena nová budova, která poskytuje zázemí pro provoz domácí paliativní péče.

Objekt požehnal arcibiskup Jan Graubner za přítomnosti dárce, díky němuž byl projekt zrealizován. „Tím je pan Pavel Holubář, který významně pomáhá v mnoha oblastech veřejného života a intenzivně se věnuje také sociální oblasti. Pro projekt v rámci paliativní péče hledal partnera a profesionalita a nasazení týmu domácí hospicové péče Charity Šumperk ho přesvědčili o významu svého daru,“ uvedla tisková mluvčí Dagmar Jurčíčková.

pozvánka zdroj: M. Stuchlá

Nová budova poskytuje zázemí zaměstnancům, kteří v domácím prostředí pečují o umírající pacienty a umožňují jim prožít závěrečnou etapu života důstojně mezi svými blízkými. V prvním patře vznikly prostory pro sesternu, kancelář vrchní sestry, kancelář sociálního pracovníka, ambulanci paliativní medicíny a čekárnu i místnost pro setkávání s rodinnými příslušníky. V přízemí byla zřízena půjčovna rehabilitačních a kompenzačních pomůcek a zázemí údržby.

Díky dotaci, kterou poskytlo Charitě město Šumperk, bylo možné v těchto dnech také zahájit opravu kamenného plotu, jenž byl ve velmi špatném stavu.

Hospicová péče je jednou ze stěžejních služeb poskytovaných Charitou. „Cílem péče, kterou poskytují střediska domácí péče jednotlivých Charit je doprovázení umírajících pacientů a poskytování obecné i specializované paliativní péče až do samého konce jejich života. Zdravotní sestry poskytují odborné zdravotní výkony a pomáhají nevyléčitelně nemocným pacientům prožít své poslední dny života v domácím prostředí, v kruhu svých nebližších,“ přiblížila mluvčí.

Autor: red., D. Jurčíčková - CHaOlk

Fotogalerie

Charita Šumperk             zdroj: CHŠ

Další články z rubriky

Třicet policistů v Šumperku darovalo krev a plazmu

Třicet policistů v Šumperku darovalo krev a plazmu

Společnou akcí chtěli pomoci i motivovat ostatní

Žlutých kytiček se prodalo na Šumpersku přes osm tisíc

Žlutých kytiček se prodalo na Šumpersku přes osm tisíc

Organizátoři děkují dobrovolníkům i podporovatelům

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.