Pátek 07. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

 Czech Tour: Neuman v první desítce druhé etapy

07.08.2020 - Czech Tour: Neuman v první desítce druhé etapy -...

Počasí

07.08.2020 - Pátek

Teplota: 30 / 17 - SkoroJasno

08.08.2020 - Sobota

Teplota: 30 / 16 - Jasno

Den s Horskou službou

21. července 2020 - 11:59

Zpět na seznam článků

Jaký byl první ročník akce v Loučné nad Desnou

Den s Horskou službou

V sobotu 18. července proběhl v loučenském zámeckém parku zábavný den s Horskou službou. I přes nepřízeň počasí její členové představili svou techniku, vybavení a ještě připravili něco navíc.

Příchozí přivítalo stanové městečko HS, kde probíhali prezentace první pomoci a zdravotního materiálu, který používá Horská služba ke své práci. Děti i dospělí mohli vyzkoušet nepřímou srdeční masáž na cvičné figuríně nebo základní obvazové techniky. Prohlédli si zimní lavinovou výbavu a měli příležitost vyzkoušet si vyhledávání pomocí lavinového vyhledávače a ukázka odpálení lavinového airbagu.

Den s Horskou službou foto: M. Jeřábek sumpersko.net

Krátce před jedenáctou hodinou odstartoval běh HS na Tři kameny, kterého se v letošním prvním ročníku účastnilo deset běžců z toho jedna žena. Nejrychlejším mužem na patnáct a půl kilometru dlouhé trati byl Petr Maier v čase 1:16:58.

Dalším stanovištěm byla pohyblivá kláda, kterou nebylo rozhodně jednoduché zdolat. Stejně tak, nebylo snadné překonat několik slack lines v různých výškách, které byly nataženy mezi stromy. Ve čtrnáct hodin proběhla ukázka, kde záchranáři předvedli, jak pomocí lanových technik evakuují paraglidistu z koruny stromu.

FOTOREPORTÁŽ: Den s Horskou službou

Dvakrát v průběhu dne návštěvníci shlédli ukázky našich kynologů, kteří se svými svěřenci předvedli dovednosti včetně vyhledání a základní poslušnosti. Druhou z těchto ukázek zakončili jízdou psovoda se psem na 85 metrů dlouhé lanovce, která byla po celý den nejvytíženější atrakcí a stála se na ni dlouhá fronta. Za absolvování vybraných stanovišť byli účastníci odměnění drobným upomínkovým předmětem. Program ukázek byl ukončen odpálením dýmovnice.

Den s Horskou službou foto: M. Jeřábek sumpersko.net

Den s Horskou službou foto: M. Jeřábek sumpersko.net

Kulturní dům Skleník nabídl výstavu ručních prací, tvoření z přírodních materiálů a později kvůli počasí i vystoupení bubeníku Jumping Drums.

V okolí zámecké kaple byl jarmark s regionálními produkty a občerstvením. V odpoledních hodinách na velkém pódiu zahrál V- Band Velké Losiny v podvečer měla vystoupení a křest své nového CD „Není to špatný“ kapela Anna Lukášová & Litera. „Za pořadatele děkuji návštěvníkům, kteří přišli, i když nebylo úplně hezké počasí. Děkuji všem, kteří na akci pomáhali i sponzorům za jejich podporu,“ dodává Roman Fišnar člen Horské služby Jeseníky.

Autor: red., R. Fišnar, foto: M. Jeřábek - sumpersko.net

Fotogalerie

Další články z rubriky

Univerzita zabodovala v marketingové soutěži

Univerzita zabodovala v marketingové soutěži

Porotu oslovily mobilní aplikace i tiskoviny

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.