Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Den s Horskou službou Jeseníky

21. června 2021 - 07:00

Zpět na seznam článků

V areálu zámeckého parku v Loučné nad Desnou

Den s Horskou službou Jeseníky

ilustrační snímek zdroj foto: archiv HS

Horská služba se opět připravuje na svůj velký den.

V sobotu 17. července v deset hodin v areálu zámeckého parku v Loučné nad Desnou se příchozí mohou těšit na spoustu zajímavých věcí z oblasti činnosti Horské služby i na mnoho atrakcí pro dospělé i děti. „Zváni jsou nejen současní a bývalí horští záchranáři, ale především široká veřejnost,“ sdělil za tým pořadatelů Roman Fišnar.

Bohatý program Dne s Horskou službou je určen pro všechny věkové kategorie. Děti se budou moci povozit na dvou lanovkách, vyzkoušet si obratnost na lanovém žebříku a pohyblivé kládě nebo zkusit slack – line.

Pro všechny je pak k dispozici prohlídka záchranářského vrtulníku, vybavení horské služby, představení práce kynologů HS, komentované ukázky zásahů, ošetřování zraněného či ukázka evakuace paraglidisty ze stromu.

Na místě bude také stánek se zimním a lavinovým vybavením, zájemci mohou navštívit expozici o historii horské služby. „Účast přislíbili i horští záchranáři ze zahraničí. Zájemci si budou moci otestovat svou kondici v patnáctikilometrovém běhu Horské služby na tři kameny, trať svým profilem a délkou odpovídá fyzickým prověrkám horských záchranářů,“ přiblížil Roman Fišnar.

pozvánka zdroj: HS

Pro děti je připraven velmi zajímavý soutěžní program s plněním úkolů na různých stanovištích a následně možností získat chutné, hodnotné a užitečné ceny, které jsou připraveny pro prvních dvě stě padesát zaregistrovaných dětí v hlavním stanu Horské služby.

stánky partnerů zdroj: HS

Součástí doprovodného programu bude také vystoupení několika hudebních skupin, dětské divadlo, jarmark či bohaté občerstvení. „Děti se mohou těšit na kouzelníka, tvoření, hry, organizátoři počítají s relax zónou pro maminky s malými dětmi. Malé účastníky čekají za jejich výkony hodnotné odměny,“ zvou organizátoři z Horské služby.

Autor: red., Roman Fišnar, Horská služba Jeseníky, zdroj foto: HS

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv HS

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.