Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 05. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Lesníci začínají rozvážet do dětských zařízení stovky darovaných stromků

05.12.2023 - Lesníci začínají rozvážet do dětských zařízení...

Počasí

05.12.2023 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Sníh

06.12.2023 - Středa

Teplota: 0 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Den za obnovu lesa přivedl na paseky v celé zemi tisíce lidí

15. října 2022 - 19:14

Zpět na seznam článků

Vysadili přes třicet tisíc sazenic

Den za obnovu lesa přivedl na paseky v celé zemi tisíce lidí

Den za obnovu lesa zdroj foto: LČR

Obnovy lesů po kalamitě, oprav oplocenek kolem stromů, prořezávek několikaletých porostů a dalších lesnických prací se v sobotu 15. října během Dne za obnovu lesa pořádaného Lesy České republiky chopilo na třinácti místech v zemi a ve všech krajích šest a půl tisíce lidí, kteří vysadili 34 tisíc sazenic dubů, buků, lip, jedlí a dalších dřevin. „Potkal jsem dnes na pasekách mnoho lidí, kteří se ke svým vysazeným stromům chtějí v budoucnu vracet. A o to nám šlo. Dát jim možnost podílet se na obnově krajiny, najít v ní své místo, na kterém záleží. Takový úkol teď máme my, lesníci. Založit po kalamitě nové smíšené lesy a také se postarat, aby rostly a brzy zase vrátily do krajiny stín a dobré klima. Moc mě dnes potěšilo, že v tom nejsme sami,“ řekl pověřený generální ředitel Lesů ČR Jiří Groda.

Kromě lesnických prací absolvovali účastníci Dne za obnovu lesa stezku s desítkami zastavení věnovanými ochraně lesa, myslivosti, měření dřeva, lesní pedagogice, ale i práci s koňmi v lesích, sběru plodů a semen ze země i stojících stromů a programům Lesů ČR – Vracíme koně, sovy a vodu lesu. „Mnozí ochutnali regionální speciality, opekli si špekáček a z reakcí bylo jasné, že nikdo nelituje rozhodnutí strávit pošmournou podzimní sobotu právě v lese. I když někde od rána lilo, přes den poprchávalo, krápalo, mrholilo a děda Komárek by k tomu taky řekl své. Slunce na sebe dnes zkrátka nechalo jen čekat s tím, že se na odvedenou práci pořádně podívá až zítra. No, proč ne,“ dodala tisková mluvčí Eva Jouklová.

Autor: red., E. Jouklová, zdroj foto LČR

Fotogalerie

Den za obnovu lesa     zdroj foto: LČR
Den za obnovu lesa     zdroj foto: LČR
Den za obnovu lesa     zdroj foto: LČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.