Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 20. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové – lázních

19.03.2019 - Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové –...

Počasí

Jasno

20.03.2019 - Středa

Teplota: 8 / 0 - Jasno

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Deset dobrovolníků v kraji převzalo cenu Křesadlo 2015

25. prosince 2015 - 15:55

Zpět na seznam článků

Ocenění pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci

Deset dobrovolníků v kraji převzalo cenu Křesadlo 2015

Udílení cen Křesadlo 2015 zdroj foto:Maltézská pomoc, o. p. s.

V Olomouckém kraji proběhl již pátý ročník oceňování dobrovolníků cenou Křesadlo. Organizátoři se tak snaží ocenit zasloužilé dobrovolníky, zviditelnit dobrovolnictví a neziskový sektor. Letos se spolu s Křesadly udělovaly i ceny Goal.

Pátý ročník udílení cen Křesadlo vyvrcholil v pátek 18. prosince ve Slavnostní dvoraně Arcibiskupského paláce v Olomouci, kde deset vybraných dobrovolníků převzalo certifikáty a samotné ceny v podobě funkčních, ručně zhotovených, křesadel. Po slavnostním udílení následoval vánoční koncert Petry Janů. 

Udílení cen Křesadlo 2015 zdroj foto:Maltézská pomoc, o. p. s.

Veřejnost měla přiležitost nominovat kandidáty v šesti kategoriích do konce listopadu. (sociální služby; děti, mládež, volnočasové aktivity; zdravotnictví; ekologické aktivity, spolková činnost; humanitární pomoc, rozvojové projekty; dobrovolní hasiči). „V kategorii zdravotnictví se nezávislá komise rozhodla v letošním roce cenu neudělovat. Důvodem byl malý zájem ze strany nominujících,“ uvedl zástupce organizátorů Miloš Holubec.

Organizátoři obdrželi šestatřicet nominací. Nezávislá komise se rozhodla ocenit deset dobrovolníků. V kategorii ekologické aktivity, spolková činnost byl oceněn Vladislav Jankes (Supíkovice) a Marcela Jánětová (Sudkov), za dobrovolné hasiče získal cenu Josef Čoček (Střítež nad Ludinou). V oblasti děti, mládež, volnočasové aktivity byla oceněna Jiřina Součková (Štěpánov) a Jaroslav Strejček (Olomouc), za sociální služby Božena Ptáčková (Přerov) a dvojice Věra Kolomazníková a Alena Skopalová (Zábřeh). V kategorii humanitární pomoc, rozvojové projekty cenu Křesadlo obdržela dvojice Marie Hučínová a Cyrila Punčochářová (Přerov).

Udílení cen Křesadlo 2015 zdroj foto:Maltézská pomoc, o. p. s.

Olomoucký kraj již několik let spolupracuje s partnerským regionem Gradd v americkém státě Kentucky. Jedním z cílů spolupráce je i podpora a rozvoj dobrovolnictví. „Proto již od roku 2011 probíhá oceňování dobrovolníků, vždy po třech z obou regionů, a to cenou Goal," objasnil Miloš Holubec. Letos cenu obdržela Božena Ptáčková (Přerov) v kategorii sociální služby, Jaroslav Strejček (Olomouc) v kategorii děti, mládež, volnočasové aktivity a Josef Čoček (Střítež nad Ludinou) v kategorii dobrovolní hasiči.

Udílení cen Křesadlo 2015 zdroj foto:Maltézská pomoc, o. p. s.

Vybrané laureáty, kteří pochází z řad dobrovolníků oceněných Křesadlem, čeká týdenní cesta do USA hrazená oběma partnerskými regiony, kde se blíže seznámí s činností dobrovolnických organizací, které mají ve Spojených státech dlouhou tradici.

Slavnostního večera se zúčastnilo přes dvě stě osob, mezi nimiž byli jak příbuzní a přátelé oceněných, tak členové poroty, organizátoři, ale i čestní hosté.

Autor: red., M. Holubec

Fotogalerie

Udílení cen Křesadlo 2015          zdroj foto:Maltézská pomoc, o. p. s.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.