Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 12. srpna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc je zrušena

12.08.2022 - Letní Flora Olomouc je zrušena - Vše urychlil covid a...

Počasí

12.08.2022 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - PoloJasno

13.08.2022 - Sobota

Teplota: 21 / 14 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Desítky let sloužili lidem

04. ledna 2022 - 18:20

Zpět na seznam článků

Při odchodu do civilu se s nimi rozloučil krajský ředitel

Desítky let sloužili lidem

Rozloučení s dlouholetými příslušníky na stanici v Přerově zdroj foto: HZS OLK

Slavnostní rozloučení s dlouholetými příslušníky HZS Olomouckého kraje, kteří svou profesní kariéru zasvětili pomoci lidem, proběhlo poslední den v loňském roce na požární stanici v Přerově. Poděkovat jim za dlouhodobou příkladnou službu přijel krajský ředitel Karel Kolářík, který jim do dalších let popřál hlavně zdraví. K přání se připojili také kolegové v čele s ředitelem přerovského územního odboru Miroslavem Čočkem a velitelem stanice Radkem Ocelkou. 

S hasiči se přijel na konci roku rozloučit a poděkovat jim za věrnou službu i krajský ředitel zdroj foto: HZS OLK

Služební poměr ukončil Petr Mika, velitel čety požární stanice Přerov, který pomáhal lidem přes třicet let. Od roku 1995 zastával funkci velitele čety a ze své pozice řídil především na Přerovsku různé typy zásahů, při nichž využil svoji dlouholetou praxi, zkušenosti a vědomosti. Ty také rád předával mladším kolegům nebo členům JSDH na různých školeních a při odborné přípravě. Byl také dlouholetým vzorným reprezentantem sboru v požárním sportu i při hokejových a fotbalových utkáních.

Uniformu pověsil na hřebík po sedmadvaceti letech také Richard Skřenek, strojník z požární stanice Přerov. Své manuální dovednosti vždy rád využil nejen při péči o naši výjezdovou techniku, ale také při údržbě a opravách požární stanice. Profesně se zaměřil na vyprošťování z havarovaných vozidel. Dlouhodobě a úspěšně reprezentoval územní odbor právě v soutěžích ve vyprošťování u dopravních nehod.

Do civilu odešel rovněž Jaroslav Symerský, vedoucí pracoviště prevence, ochrany obyvatelstva a krizového řízení územního odboru Přerov, který u sboru sloužil jednadvacet let. Díky svému vzdělání v oboru stavebnictví a praxi v předchozím zaměstnání se stal hlavní oporou územního odboru v oblasti výkonu státního požárního dozoru a stavební prevence. Také se léta jako dubler podílel na vyšetřování příčin požárů v přerovském okrese.

Všichni tři dnes již bývalí příslušníci jsou držiteli celostátních služebních medailí HZS ČR Za věrnost. „Za celý Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje děkujeme za věrnou službu a přejeme hodně zdraví a sil do další etapy života,“ uvedla tisková mluvčí Lucie Balážová.

Autor: red., L. Balážová, zdroj foto: HZS OLK

Fotogalerie

Rozloučení s dlouholetými příslušníky na stanici v Přerově   zdroj foto: HZS OLK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Fotek: 63
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Fotek: 54
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Fotek: 68
Přidáno: 06.08.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.