Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 24. března 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Falešný med na pultech českých obchodů

23.03.2018 - Falešný med na pultech českých obchodů - FSZPI varuje...

Počasí

oblacno

24.03.2018 - Sobota

Teplota: 5 / -2 - Oblačno

polojasno

25.03.2018 - Neděle

Teplota: 5 / -3 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Desítky vagónů posílí odjezd na letní prázdniny

27. června 2017 - 22:23

Zpět na seznam článků

ČD vypraví i posilový rychlík Praha – Bohumín

Desítky vagónů posílí odjezd na letní prázdniny

ilustrační snímek zdroj: ČD

Desítky posilových vozů, které dohromady nabídnou několik tisíc míst k sezení, zařadí České dráhy do svých spojů. Spoje budou posilovat především v pátek a v sobotu, více vozů ale pojede i před nadcházejícími svátečními dny a v neděli na konci prvního prázdninového týdne.

ilustrační snímek zdroj: ČD

Posilovat se bude hlavně tam, kde bude velký zájem o rezervace míst. České dráhy v sobotu ráno vypraví i posilový rychlík z Prahy do Olomouce, Ostravy a Bohumína.  „Začátek prázdnin představuje pro dopravce každoročně vrchol přepravní špičky na dálkových linkách. Proto se i České dráhy připravují na posílení svých dálkových spojů. V Praze, Brně, v ostravské aglomeraci a v několika dalších frekventovaných uzlech budeme mít připravené posilové vagóny, které budeme operativně zařazovat do dálkových spojů. Při posilování vlaků se budeme řídit především množstvím rezervací v jednotlivých spojích, proto všem doporučuji včasnou rezervaci místa. Pomůže to i našim dispečerům při rozhodování o posile jednotlivých vlaků,“ doporučila včasnou rezervaci na dálkových linkách Luďka Hnulíková, ředitelka odboru provozu osobní dopravy.

jízdní řád zdroj: ČD

České dráhy tradičně nejvíce posilují vlaky z Prahy na Moravu, například směrem na Ostravu, Valašsko, do Brna, více vozů ale povezou i vlaky do Českých Budějovic, Plzně, Chebu, nebo mezi Brnem a Ostravou,“ upozornila na nejfrekventovanější směry Luďka Hnulíková a zdůraznila, že směrem na Moravu pojede dokonce posilový rychlík: „V sobotu ráno 1. července vypravíme v 7:27 hod. z Prahy přes Pardubice a Olomouc do Ostravy a Bohumína zvláštní rychlík. Nabídne skoro pět set dodatečných míst pouze ve 2. třídě. Sestaven bude z klasických rychlíkových vagónů.“

ilustrační snímek zdroj: ČD

Pro železniční fandy a milovníky romantiky může být navíc lákavé, že v čele soupravy bude stát mimořádně lokomotiva E 499.004, tedy muzejní lokomotiva „bobina“, která se tam bude vracet do domovského depa.     

České dráhy celkově na začátek prázdnin připraví posílení dopravy o více než pět tisíc míst k sezení. „Přesto může dojít k vyčerpání kapacity jednotlivých spojů, a proto všem cestujícím doporučujeme včasnou rezervaci místa. Cestujícím doporučujeme také využít spoje mimo přepravní špičku a mezi Prahou, střední a severní Moravou také sobotní posilový vlak. Doporučujeme využít také kapacitu celé soupravy včetně vozů na začátku a konci vlaku. Především u velmi dlouhých souprav mohou být vozy ve střední části plně obsazené, zatímco vozy na začátku a konci vlaku bývají obsazeny méně,“ uvedl tiskový mluvčí Petr Šťáhlavský.

Autor: red.,P. Šťáhlavský, zdroj foto: ČD

Fotogalerie

ilustrační snímek             zdroj: ČD

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Keltský večer v Šumperku I.

Keltský večer v Šumperku I.

Fotek: 41
Přidáno: 04.03.2018

Keltský večer v Šumperku II.

Keltský večer v Šumperku II.

Fotek: 67
Přidáno: 04.03.2018

Keltský večer v Šumperku III.

Keltský večer v Šumperku III.

Fotek: 31
Přidáno: 04.03.2018

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.