Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 20. srpna 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vouchery do Jeseníků zmizely za půl dne

19.08.2025 - Vouchery do Jeseníků zmizely za půl dne - Zájem...

Počasí

20.08.2025 - Středa

Teplota: 27 / 11 - SkoroJasno

21.08.2025 - Čtvrtek

Teplota: 24 / 14 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Děti smyšleným oznámením zaměstnaly desítky policistů

03. listopadu 2016 - 08:57

Zpět na seznam článků

Oznámení o černé dodávce a muži, který nabízí bonbony nejsou pravdivá

Děti smyšleným oznámením zaměstnaly desítky policistů

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Policisté územního odboru Olomouc se v uplynulých týdnech zabývali několika oznámeními, která se týkala výskytu černého vozidla v Nemilanech a Slavoníně, a výskytu bílé dodávky v Droždíně, Lutíně, na Svatém Kopečku a v Hlubočkách. Z těchto vozidel měl vždy vystoupit muž, který měl některým z nezletilých dětí nabízet bonbony a peníze a lákat je k nastoupení do vozidla. 

Policisté žádné z oznámení nepodcenili a usilovně na nich pracovali. „Prověřovali jsme všechny získané informace a poznatky, stejně tak i kamerové záznamy z míst, kde k událostem mělo dojít. Posílili jsme také výkon služby v uvedených lokalitách. Na objasnění oznámení jsme úzce spolupracovali také s ostatními útvary Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje,“ uvedla tisková mluvčí Irena Urbánková.

Důslednou a usilovnou prací policistů se nakonec podařilo zjistit, že žádné z oznámení se nezakládalo na pravdě. „Děti, jak samy uvedly, reagovaly na informace, které zaslechly prostřednictvím medií a sociálních sítí. Tímto způsobem chtěly být zajímavé před svými vrstevníky, a proto si vše vymyslely,“ informovala policejní mluvčí, která dodává: „Proto již není na místě, aby veřejnost měla nadále obavy z tmavého vozidla a bílé dodávky. Tato oznámení nebyla pravdivá.“ 

V případě, že by rodiče takové informace od svých dětí získali, doporučuje mluvčí Urbánková, aby se s nimi prioritně obrátili na policii a další postup konzultovali s kriminalisty. 


Autor: red., I. Urbánková

Fotogalerie

ilustrační snímek                      zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Výstava mečíků v Rapotíně

Výstava mečíků v Rapotíně

Fotek: 62
Přidáno: 10.08.2025

Výstava mečíků v Rapotíně

Výstava mečíků v Rapotíně

Fotek: 73
Přidáno: 10.08.2025

Mohelnice

Mohelnice

Fotek: 27
Přidáno: 09.07.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.