Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 13. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

13.04.2021 - Úterý

Teplota: 5 / 2 - obcasny-Déšť

14.04.2021 - Středa

Teplota: 6 / 2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Děti v roli vědců

18. března 2021 - 10:18

Zpět na seznam článků

Pevnost poznání spustila registraci na letní tábory

Děti v roli vědců

ilustrační snímek zdroj foto: upol

Letní prázdniny jsou ideálním časem pro nejrůznější dobrodružství. Co takhle vyzkoušet příměstské tábory v Pevnosti poznání Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého a proměnit se v chemiky, botaniky, zoology, astronauty, badatele i cestovatele časem? Registrace je spuštěna na webu interaktivního muzea vědy.

Na malé vědce čeká celkem pět dní nabitých zábavou. Tábory budou v jednotlivých turnusech od 12. července do 20. srpna a děti se v nich rozdělí podle věkových kategorií. „Děti se s námi podívají do vesmíru. Budeme se toulat po sluneční soustavě, přistaneme na Měsíci a prozkoumáme i nová, dosud neobjevená zákoutí. Možná na nás čeká i mimozemšťan,“ láká na program Jitka Doležalová, koordinátorka táborů v Pevnosti poznání.

Cesta za poznáním povede přes všechny expozice interaktivního centra. Kromě toho se děti zabaví také ve venkovním areálu Korunní pevnůstky a v sousední botanické zahradě.

Chybět nebude ani spolupráce s vědeckými centry. „Chceme děti nadchnout pro vědu a ukázat jim, co u nás děláme a k čemu může být náš výzkum dobrý. Pokud to epidemická situace dovolí, přichystáme pro ně stejně jako v loňském roce interaktivní stanoviště a prohlídku pracoviště, které se ve svém oboru řadí ke světové špičce. Navíc si malí nadšenci budou moci vyzkoušet některé jednoduché pokusy přímo v naší laboratoři,“ řekla Radka Kvasničková, projektová manažerka z olomouckého Ústavu experimentální botaniky AV ČR.

Odkaz na registraci ZDE

Autor: red., G. Sýkorová Dvorníková, zdroj foto: upol

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: upol

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.