Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 23. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jedenáctý ročník Revival Invaze zaduní nočním Šumperkem

23.07.2019 - Jedenáctý ročník Revival Invaze zaduní nočním...

Počasí

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 27 / 18 - Oblačno

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dětská gynekologie FN Olomouc získala moderní ultrazvukový přístroj

10. září 2013 - 21:35

Zpět na seznam článků

Vybavení kliniky slouží dětským pacientům celého kraje

Dětská gynekologie FN Olomouc získala moderní ultrazvukový přístroj

Profesor Radovan Pilka s novým UZ přístrojem zdroj foto:FN Ol.

Šetrně, bezbolestně a přitom velmi přesně mohou nyní lékaři Porodnicko-gynekologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc vyšetřovat dětské pacientky.

Umožní jim to nový ultrazvukový přístroj, který zdravotnické zařízení získalo v těchto dnech jako dar od Nadace Agrofert. „Podpora zdraví je jednou ze čtyř základních oblastí, kterým se naše nadace věnuje. Pokud jde navíc o zdraví dětí, není nad čím přemýšlet, prostě pomáháme, pokud můžeme,“ uvedla ředitelka nadace Zuzana Tornikidis. Moderní přístrojová technika zlepšuje diagnostické možnosti, nabízí totiž velmi kvalitní prostorové zobrazení vyšetřovaných orgánů.

druhá zleva ředitelka nadace Zuzana Tornikidis.

Nový ultrazvukový přístroj bude podle profesora Radovana Pilky, přednosty Porodnicko-gynekologické kliniky FN Olomouc, sloužit zejména k diagnostice gynekologických onemocnění u dětských pacientek. „Klasické gynekologické vyšetření u nich není možné, proto potřebujeme velmi kvalitní ultrazvuk, aby diagnostika byla co nejpřesnější. Díky 3D a 4D sondě, která je součástí tohoto přístroje, můžeme prostorově zobrazit případný nález a naprosto bez zásahu do těla pacientky, který by dítě zbytečně traumatizoval, přesně určit příčinu potíží,“ popsal profesor Pilka.

Na olomoucké klinice je ročně vyšetřeno kolem osmi set dívek v poradně dětské gynekologie, kterou vede lékař se speciální atestací v tomto podoboru. Nejčastějšími příčinami gynekologických potíží jsou u dětských pacientek vrozené vývojové vady, cysty na vaječnících, vzácněji nádorová onemocnění.

Autor: red.,E. Havrlant, zdroj foto:FN Ol.

Fotogalerie

Profesor Radovan Pilka s novým UZ přístrojem   zdroj foto:FN Ol.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.