Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dětské oddělení prochází postupnou rekonstrukcí

04. března 2017 - 08:48

Zpět na seznam článků

Nejmenší pacienti Nemocnice Šumperk budou mít nové pokoje

Dětské oddělení prochází postupnou rekonstrukcí

MUDr. Miroslav Musílek primář dětského oddělení Nemocnice Šumperk foto: archiv šumpersko.net

Nemocnice Šumperk se pustila do rekonstrukce svého dětského oddělení, konkrétně pro své nejmenší pacienty postupně zmodernizuje lůžkové pokoje. Nový moderní nábytek, obklady s dětskými motivy nebo stropní ventilátory, které uleví s příchodem veder – díky tomu všemu se budou nejmenší pacienti cítit na oddělení zase o něco lépe.

NŠ - dětské oddělení foto: archiv šumpersko.net

První tři pokoje již nemocnice zmodernizovala, další tři na svoji rekonstrukci ještě čekají. Nemocnice by ji ráda zvládla do letošního podzimu. Celkem ji modernizace oddělení vyjde na 400 tisíc korun. „Celková úprava pokojů spočívá zejména v generální rekonstrukci rozvodů vody a elektroinstalaci, v rámci které jsme vyměnili staré lampy za nová moderní světla, která jsou polohovatelná a tím pádem pro naše malé pacienty mnohem šetrnější,“ vysvětluje správce nemocnice  Martin Pelnář s tím, že byť na první pohled není tato změna znát, je ze stavebního hlediska poměrně náročná.

Na malé pacienty čeká na každém zrekonstruovaném pokoji nejen nový moderní nábytek, ale třeba i velký LCD televizor foto: T. Bulková, Nemocnice Šumperk

Na pokojích nechybí ani nové obklady s dětskými motivy foto: T. Bulková, Nemocnice Šumperk.

Naopak co už pouhým okem viditelné je, jsou nové podlahy, vymalované stěny, moderní nábytek, nadstandardní vybavení či obklady s dětskými motivy, díky kterým se budou malí pacienti cítit v nemocnici zase o něco příjemněji. S příchodem veder pak dětem pomůžou vyrovnat se lépe s tropickými teplotami nové stropní ventilátory. „Jediné, co rekonstrukce neřeší, jsou okna, která budou vyměněna v rámci revitalizace a zateplení budovy A, ve které se dětské oddělení nachází. I tato akce je plánována na tento kalendářní rok,“ slibuje Martin Pelnář.

Poslední etapou rekonstrukce pak bude výměna podlahy na centrální chodbě oddělení. „To je však akce, kterou je třeba pečlivě naplánovat s ohledem na zajištění základní potřeb našich pacientů. Tyto práce u nás probíhají vždy o víkendu, konkrétně v nočních hodinách, kdy je minimální provoz,“ vysvětluje správce.

NŠ - dětské oddělení foto: archiv šumpersko.net

Protože právě nejmenší pacienti snáší hospitalizaci mnohdy hůře než ti dospělí, snaží se jim nemocnice zdejší pobyt na dětském oddělení zpříjemňovat nejrůznějšími aktivitami. „Kromě toho, že za dětmi dochází každý měsíc zdravotní klauni, pořádáme na oddělení například výtvarné kurzy. V loňském roce naše pacienty navštívili i profesionální hasiči, kteří jim předčítali pohádky z jejich nové knížky. A také nadále spolupracujeme s herní specialistkou,“ prozrazuje primář dětského oddělení  Miroslav Musílek s tím, že zbavit se strachu před vyšetřením pomáhá dětem panenka Cecilka.

NŠ - dětské oddělení foto: archiv šumpersko.net

NŠ - dětské oddělení foto: archiv šumpersko.net

Nemocnice Šumperk byla také prvním zdravotnickým zařízením, které přišlo s nápadem obohatit dětský jídelníček malých pacientů o větší množství ovoce i zeleniny. „Hospitalizované děti dostávají od loňského roku díky spolupráci s místní firmou dvakrát týdně speciální vitamínové balíčky,“ upřesnila mluvčí Hana Szotkowská.

Autor: red., H. Szotkowská

Fotogalerie

MUDr. Miroslav Musílek primář dětského oddělení Nemocnice Šumperk      foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.