Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 29. května 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mohelnický bagr opět přilákal zloděje

29.05.2023 - Mohelnický bagr opět přilákal zloděje - Auto není...

Počasí

29.05.2023 - Pondělí

Teplota: 23 / 7 - SkoroJasno

30.05.2023 - Úterý

Teplota: 20 / 12 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Devátý ročník sci-fi festivalu Future Gate v Šumperku

21. března 2022 - 11:16

Zpět na seznam článků

Hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Devátý ročník sci-fi festivalu Future Gate v Šumperku

Devátý ročník sci-fi festivalu Future Gate v Šumperku zdroj K. Navrátil

Tématem největšího českého festivalu sci-fi filmů a kultury Future Gate je letos mimozemský život na planetě Zemi. Festival hledá odpověď na otázku, jestli jsme ve vesmíru sami.

Ozvěny festivalu se budou konat v Šumperku, Košicích a Plzni.  „Jsme svědky dobývání vesmíru, a to nutí lidstvo klást si otázky, zda a případně v jaké formě existuje ve vesmíru mimozemský život, jak by dopadlo případné setkání s inteligentní formou života” představuje aktuální ročník festivalu pořadatel Filip Schauer.

pozvánka zdroj: K. Navrátil

Festival zahájí film Tiong Bahru Social Club režiséra Tan Bee Thiama. Tento singapurský film o samotě, stáří a síle moderních technologií diváky uhrane nadčasovým poselstvím, ale i výtvarným zpracováním v duchu poetiky filmů Wese Andersona. „V Oku diváci uvidí film 23. března. Velkolepý ruský snímek Sputnik režiséra Jegora Abramenka nabídne Oko v páteční podvečer 25. března. V sobotu 26. března nabídne festival legendu žánru, film Johna Carpentera Věc (1982), který letos slaví významné jubileum. V programu se objeví i trhák Duna. O mimozemském životě se konečně dozvíme od bývalých vysokých představitelů americké administrativy v dokumentu Fenomén.  A o tom, jak by mohl mimozemský žiot vypadat, napoví výstava Vetřelci pohledem umění,“  doplňuje informace k festivalu Kamil Navrátil, ředitel kina Oko.

Bližší informace jsou na webu kina.

Autor: red., K. Navrátil, zdroj foto: K. Navrátil

Fotogalerie

 Devátý ročník sci-fi festivalu Future Gate v Šumperku    zdroj K. Navrátil

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.